Idż do treści

„Przestrzeń Umysłu” kultury buddyjskiej

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Po raz drugi w Olsztynie odbędzie się Festiwal Kultury Buddyjskiej. Przez niemal miesiąc zainteresowani będą mogli uczestniczyć w wydarzeniach, które mają na celu przybliżenie kultury buddyzmu tybetańskiego, nauk buddyjskich oraz metod pracy z umysłem.

Festiwal rozpocznie się 26 września 2014 r. i potrwa do 19 października. Obfitować będzie głównie w warsztaty edukacyjne oraz spotkania z nauczycielami Buddyzmu Diamentowej Drogi z Polski i z zagranicy. Jeden z cykli wykładów poprowadzi Artur Przybysławski z Krakowa, który podróżuje i uczy filozofii buddyjskiej. Swoją prezentację dotyczącą miłości i partnerstwa w buddyzmie przedstawi także Paulina Czaja, która w Bartołtach Wielkich, oddalonych o 30 km od Olsztyna, prowadzi wyjątkowy ośrodek odosobnienia.

Poza licznymi spotkaniami zaplanowano także m.in.: promocję książki lamy Ole Nydahla, projekcje filmów, warsztaty medytacji oraz bajkowe czytanki dla dzieci. Z buddyzmem będzie można zapoznać się bliżej także podczas dni otwartych Buddyjskiego Ośrodka Medytacyjnego w Olsztynie, który jest organizatorem festiwalu.

O poszczególnych wydarzeniach odbywających się w ramach imprezy można przeczytać na profilu FB.

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"