Idż do treści

Jesienne wędrówki z „Olsztyn. Aktywnie!”

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Za oknem zapanowała jesień, ale nie odstrasza to prawdziwych amatorów aktywności ruchowej od wyjścia z domu. Z myślą o nich organizatorzy akcji „Olsztyn. Aktywnie!” przygotowali kilka ciekawych propozycji na weekend 3-5 października 2014 r.

Już w piątek 3 października 2014 r. o godz. 17.00 rozpocznie się cotygodniowy trening bokserski (sala III Liceum Ogólnokształcącego).

W sobotę 4 października 2014 r. jako pierwsi spotkają się pomiędzy godz. 7.00 a 8.30 uczestnicy zawodów pływackich, by potem wskoczyć do basenu (Pływalnia Uniwersytecka). Na godz. 7.30 wyznaczyły sobie zbiórkę osoby biorące udział w kolejnej wycieczce z cyklu „Przewodnik czeka” (dworzec PKP Olsztyn Główny). Kierując się hasłem: „Koleją poza Warmię i Mazury – Goci i Truso”, wyruszą one na Żuławy Elbląskie, by poznawać miejsca związane z okresem wczesnego średniowiecza. Koszty przejazdu pociągiem (Olsztyn – Bogaczewo, Komorowo Żuławskie – Olsztyn) uczestnicy pokrywają we własnym zakresie.

O godz. 9.30 przed wszystkimi spragnionymi dawki adrenaliny swoje podwoje otworzy Park Linowy „Hardcore”, urządzony w malowniczym zakątku Lasu Miejskiego nad zakolem Łyny.

W niedzielę 5 października 2014 r. odbędzie się ostatni w tym sezonie długi rajd rowerowy. Jego uczestnicy spotkają się o godz. 9.30 (siedziba PTTK), by wyruszyć na liczącą ok. 50 km „Trasę do chatki Goeringa”. Trasa ta powiedzie ich przez Gutkowo, Jonkowo, Węgajty, Godki, Wołowno, Szałstry do tzw. chatki Goeringa nad Pasłęką. Tam przewidziano ognisko (prowiant we własnym zakresie). Powrót do Olsztyna ma wieść przez Stępiny, Wrzesinę, Giedajty i Warkały.

O godz. 10.00 ruszy kolejny spacer nordic walking (Jakubowo). Jego trasa (12 km) będzie biegła po Parku Jakubowo i Lesie Miejskim, a zacznie się koło jeziorka Mumel. Od godz. 12.00 do 13.00 swoje zajęcia, które zakończą aktywności tego weekendu, wyznaczyli sobie miłośnicy jazdy konnej (Stajnia Janusza Kojrysa).

Uczestnictwo w różnych formach akcji „Olsztyn. Aktywnie!” zazwyczaj jest bezpłatne. Zwykle jednak konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsca – w trybie ustalonym indywidualnie dla każdej dyscypliny. Szczegółowy program akcji dostępny jest w naszym kalendarzu i na www.aktywnie.olsztyn.eu.

Медиа Галерея

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"