Idż do treści

Tramwaje wracają do Olsztyna

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Olsztyn wraca do korzeni i wskrzesza stosowane już przed wiekiem rozwiązania komunikacyjne. Po około 50 latach przerwy na ulice miasta powrócą tramwaje. Jeśli prace budowlane przebiegną zgodnie z planem, pierwsza jazda po nowo powstałych torach odbędzie się pod koniec 2015 r.

Ruch tramwajowy w Olsztynie pamięta wielu jego mieszkańców. Ten środek transportu był obecny w mieście od 1905 do 1965 r. Prace nad jego przywróceniem, choć nie po tej samej trasie co dawniej, ruszyły pełną parą w 2011 r. Zaplanowano jedną, ponad siedmiokilometrową linię tramwajową z dwiema odnogami. Główny szlak przebiegać będzie od dworca Olsztyn Główny, przez ul. Kościuszki i Sikorskiego do osiedla Jaroty, z rozgałęzieniami do Kortowa, a także do Wysokiej Bramy. W związku z tym, w wielu punktach miasta trwają zaawansowane prace budowlane, na potrzeby projektu powstaje też nowa ulica łącząca al. Piłsudskiego z ul. Żołnierską i Pstrowskiego.

Na tory w Olsztynie wyjedzie 15 nowoczesnych, klimatyzowanych tramwajów marki Solaris z systemem zapowiadania przystanków, przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zgodnie z wynikiem głosowania mieszkańców miasta, wszystkie pojazdy będą utrzymane w kolorystyce srebrno-limonkowo-grafitowej.

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"