Idż do treści

Harlem

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Harlem to olsztyński zespół, który od 1993 r. gra melodyjnego rocka z subtelnymi elementami bluesa. Nie sposób pominąć też lekkiego brzmienia country, uzyskanego za sprawą głosu wieloletniego wokalisty Ryszarda Wolbacha. Nawet w dobie cyfryzacji muzycy nagrywają swoje albumy w tradycyjnych, analogowych studiach, co przekłada się na jakość dźwięku i muzyczną autentyczność.


Pierwszą płytę („Lustra”) grupa nagrała w studiu Radia Olsztyn w składzie: Ryszard Wolbach, Krzysztof Jaworski, Jarosław Zdankiewicz i Wiesław Sałata. Do dziś z tej ekipy został w zespole tylko Jaworski, ale Harlem nie zatracił swojego charakteru. 20-lecie działalności uczcił wydaniem szóstego albumu „Przebudzenie”, a jubileuszowy koncert dał w olsztyńskim Amfiteatrze im. Czesława Niemena.


Do najważniejszych występów w historii grupy należą m.in. te na Olsztyńskich Nocach Bluesowych, głównej scenie Przystanku Woodstock czy w charakterze supportu zespołu Deep Purple na Stadionie Legii w Warszawie.


Najsłynniejszymi utworami Harlemu są: „Kora”, „Lunatycy”, „Piąta trzydzieści” i „Kiedy góral umiera” – wciąż grane przez największe rozgłośnie radiowe.

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"