Idż do treści

Mamed Chalidow

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Mamed Chalidow jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych olsztyńskich sportowców. Najlepszy w Polsce i Europie zawodnik MMA (mieszanych sztuk walki) należy również do ścisłej światowej czołówki tej dyscypliny sportu. Olsztyn jest przystanią, z której wyruszył po sukces i drugą ojczyzną, w której założył rodzinę i znajduje spokój.

Urodził się w 1980 r. w stolicy Czeczenii Groznym. W 1997 r., niedługo po okrutnej I wojnie czeczeńskiej, przyjechał do Polski z grupą rodaków. Po rocznym kursie języka polskiego trafił do Olsztyna. Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim ukończył studia z zarządzania i administracji. W stolicy Warmii i Mazur się ożenił i wychowuje dwóch synów, tu odebrał polski paszport w 2010 r. W wywiadach czeczeńsko-polski fighter podkreśla, że „piękny Olsztyn” to wspaniałe miasto, w którym zaczął na poważnie trenować.

Pierwszą dyscypliną, w której próbował swoich sił w wieku 12 lat, jeszcze w Groznym, było karate. W Olsztynie zajął się taekwondo, zapasami i boksem. A później mieszanymi sztukami walki, które od początku trenuje w olsztyńskim klubie Arrachion MMA. Na zawodowe ringi wkroczył w 2004 r. Początki były trudne, ale obecnie uchodzi za najlepszego zawodnika wagi średniej w Europie. W latach 2009-11 był międzynarodowym mistrzem KSW w wadze półciężkiej.

W 2011 r. otrzymał od prezydenta Olsztyna statuetkę św. Jakuba, przyznawaną za zasługi dla miasta. W 2012 r. został uznany za najlepszego sportowca Warmii i Mazur w corocznym plebiscycie „Gazety Olsztyńskiej”.

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"