Idż do treści

Dawny Olsztyn ożyje w planetarium

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

„Olsztyn nasze miasto” to pierwsza produkcja na temat stolicy Warmii i Mazur wykonana w technologii fulldome. Jej premierowa projekcja odbędzie się 13 grudnia 2014 r. o godz. 18.00 w olsztyńskim planetarium.

Seans prezentuje uroki dawnego i współczesnego Olsztyna. Pierwsza część przenosi widzów do miasta z przełomu XIX i XX w., ukazując jego ulice, budynki (także te dziś już nieistniejące), urokliwe zakątki i życie jego mieszkańców. Po wycieczce w przeszłość, widzów czeka spacer po dzisiejszym Olsztynie. Zyskają możliwość m.in. odwiedzenie najciekawszych zabytków, zajrzenie do wnętrz niektórych budynków, odwiedzenia parków.
Przed seansem prelekcję ,,Jak kopciuszek stał się królewną. Niezwykła kariera grodu nad Łyną” wygłosi Rafał Bętkowski. Z okazji premiery zostaną też otwarte wystawy fotograficzne: ,,Mój Olsztyn, czyli jak teraźniejszość stałą się przeszłością” Zofii Barankiewicz oraz ,,Olsztyńska przestrzeń miejska” Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Fotograficznego BLUR.
Zaproszenia na premierę seansu „Olsztyn nasze miasto” można wygrać w konkursach „Gazety Olsztyńskiej”, „Gazety Wyborczej” i Radia Zet Gold, a także na profilu FB planetarium.

Медиа Галерея

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"