Idż do treści

Izabela Trojanowska

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Izabela Trojanowska to popularna aktorka i piosenkarka. Urodziła się 22 kwietnia 1955 r. w Olsztynie. Pomimo tego, że wyprowadziła się stąd dawno temu, na pytanie kim jest zawsze odpowiada, że olsztynianką. Od 1987 r. mieszka w Berlinie, ale w wywiadach podkreśla, że bardzo tęskni za swoim rodzinnym miastem.


Już w wieku szesnastu lat miała na koncie pierwszy sukces artystyczny. Główną nagrodę Festiwalu Pieśni Sakralnej Sacrosong w Chorzowie odebrała z rąk samego Karola Wojtyły. Później z sukcesem brała udział w konkursach muzycznych, które torowały jej drogę do kariery.


Popularność zyskała występując z Budką Suflera. Jako wokalistka współpracowała też z zespołami Stalowy Bagaż i Mafia oraz Tadeuszem Nalepą. Wydała sześć płyt. Jej największe przeboje powstawały w latach 80. Kojarzona jest z takimi szlagierami, jak: „Wszystko czego dziś chcę”, „Pieśń o cegle” czy „Tyle samo prawd ile kłamstw”. Zagrała w wielu filmach, a w latach 1978-82 występowała na deskach Teatru Syrena w Warszawie. Od 1997 r. gra nieprzerwanie w serialu „Klan”, wcielając się w postać Moniki Ross.

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"