Idż do treści

Mariusz Sieniewicz

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Mariusz Sieniewicz to urodzony w 1972 r. reprezentant Olsztyna w dziedzinie literatury. Jego proza zdobyła uznanie krytyków i czytelników, a kolejne książki mają na koncie nominacje do ważnych nagród, m.in. Nike i Paszportu „Polityki”.


Sieniewicz zaczął publikować na początku lat 90., a jego teksty ukazywały się w takich pismach, jak: „Teraz my?”, „Portret”, „Borussia”, „FA-art.” czy „Przegląd Artystyczno-Literacki”. Pierwszą powieścią pisarza była wydana w 1999 r. „Prababka”. Po niej ukazywały się kolejno: „Czwarte niebo” (2003) z fabułą osadzoną w Olsztynie, zbiór opowiadań „Żydówek nie obsługujemy” (2005), „Rebelia” (2007), „Miasto szklanych słoni” (2010) i „Spowiedź śpiącej królewny” (2012). Na podstawie jego powieści powstało kilka spektakli teatralnych, m.in. w Olsztynie i we Wrocławiu.


W latach 1999-2005 pisarz był związany z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim, gdzie prowadził zajęcia ze studentami dziennikarstwa i filologii polskiej. Następnie w Teatrze im. Stefana Jaracza objął posadę asystenta dyrektora ds. programowych.

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"