Idż do treści

Piotr Galiński

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Piotr Galiński to uznany choreograf, trener i tancerz, który urodził się w Olsztynie 23 marca 1959 r. Choć obecnie pracuje głównie w Warszawie, nie wyobraża sobie życia bez swojej mazurskiej wsi w pobliżu Sorkwit, gdzie ma dom, gospodarstwo i... okazałą hodowlę kur.


Szczyt jego kariery przypadał na lata 80. Dzięki swoim choreografiom zdobywał wówczas ważne nagrody i wyróżnienia, w tym tytuły mistrza świata. Wtedy też zajmował się prowadzeniem olsztyńskiego zespołu „Contra” oraz  założył Olsztyński Teatr Tańca Piotra Galińskiego przy Teatrze im. Stefana Jaracza. W 2007 r. zajął się prowadzeniem zespołu „Kamion Dance”. Największą popularność zyskał jednak w 2005 r. dzięki udziałowi w telewizyjnym show „Taniec z gwiazdami”. We wszystkich edycjach tego programu występował w roli jurora.


Taniec nie jest jego jedyną pasją. Kolejna to gotowanie, co udowadnia program kulinarny „Taniec z garami”, którego odcinki powstawały w różnych mazurskich miejscowościach i promowały regionalną kuchnię. Galiński wydał też książkę z przepisami o tym samym tytule.

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"