Idż do treści

Sterowce nad Olsztynem

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Pośród wielu ciekawych historii i zapomnianych miejsc w Olsztynie i okolicach kryje się opowieść o bazie sterowcowej. Ciekawe informacje na ten temat zebrał olsztyński miłośnik historii i kolekcjoner pocztówek Rafał Bętkowski, który podzieli się swoją wiedzą na ten temat w środę, 25 lutego w Tartaku Raphaelsohnów.

Całkiem niedawno odsłonięto i zabezpieczono pozostałości po hangarze i potężne stopy do cumowania w podolsztyńskich Dywitach. Powstała tam nawet niewielka, ale bardzo dobrze opisana ścieżka dydaktyczna. Nikt już jednak nie pamięta, jak to było, gdy nad dachami olsztyńskich domów niemal bezgłośnie przepływały „ogromne cygara”.

Spotkanie przygotowane przez Miejski Ośrodek Kultury będzie świetną okazją do zapoznania się z tym fragmentem historii naszego miasta. Prelegent z pewnością uraczy słuchaczy także fotografiami przedstawiającymi majestatyczne sterowce i ogromny, nieistniejący już hangar.

Prelekcja rozpocznie się 25 lutego o godzinie 18.00 w Muzeum Nowoczesności przy ul. Knosały 3b.

Wstęp wolny!

Медиа Галерея

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"