Idż do treści

Domy w Teatrze Lalek

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Olsztyński Teatr Lalek przygotował dla swoich widzów nowy spektakl. Adresowany jest on do dzieci w wieku 3-5 lat, jednak ci, którzy mieli okazję widzieć premierę prasową twierdza, że i dorośli odnajdą w nim głębokie przesłanie dla siebie.

Teatr Lalek to miejsce dla najmłodszych, dlatego nikt nie ucisza tu spontanicznych głosów zachwytu, wybuchów niekontrolowanego śmiechu czy cichych westchnień przerażenia. „doMY” to spektakl wyjątkowy, bo interaktywny. Aktorzy wchodzą w interakcję z młodymi widzami, zadają pytania, proszą o rady przy kolejnych posunięciach na scenie. Temat przedstawienia jest idealnym materiałem do tego typu zabawy, bo przecież dom zna każdy. Autorzy spektaklu odnoszą się do tematu w sposób wielopłaszczyznowy, co sugeruje już sam sposób pisania tytułu: „doMY”. Dom to oczywiście budynek, materiał z jakiego powstał, to jego elementy oraz znajdujące się w nim sprzęty. Ale dom to także jego mieszkańcy, czyli „MY”. Warto wybrać się na „doMY” wraz ze swoimi pociechami, a przy okazji dowiedzieć się od nich samych, co w domu jest dla nich ważne, co interesujące, a co… straszne.

Reżyserem spektaklu jest Honorata Mierzejewska-Mikosza. Pomysł scenariusza zaczerpnięto ze sztuki Stefana Themersona „Pan Tom buduje dom”, a uzupełniono tekstami Krystyny Miłobędzkiej, autorki „Ojczyzny”.

Spektakl wystawiany będzie w Olsztyńskim Teatrze Lalek do 27 lutego.

Медиа Галерея

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"