Idż do treści

SOLO, czyli samotność aktora

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Spotkania Teatrów Jednego Aktora SOLO przypadły olsztyńskiej publiczności do gustu, dlatego w tym roku odbywają się znów. Już po raz trzeci.

Charakterystycznym elementem zapowiadającym SOLO jest drewniany manekin. A właściwie model ludzkiej sylwetki z wieloma ruchomymi elementami, który może przyjąć najróżniejsze pozy. To bardzo wymowny symbol, bo monodram, będący istotą Spotkań Teatrów Jednego Aktora, to wyjątkowa forma teatralna wymagająca od artysty nie lada gimnastyki.

Swoją obecność w Olsztynie potwierdzili aktorzy z całej Polski, którzy zaprezentują opracowane przez siebie solowe spektakle przed jury składającym się z teatralnych ekspertów. Dla widza to wyjątkowa okazja do obserwowania doskonałego warsztatu oraz zajrzenia w zakamarki duszy artysty. Monodram to prawdopodobnie najtrudniejsza i jedna z najbardziej intymnych form teatralnych.

Prezentacje konkursowe oraz spektakle mistrzowskie podziwiać będzie można w Olsztynie od 6 do 8 marca. Soliści wystąpią przede wszystkim na deskach Olsztyńskiego Teatru Lalek, a także w Sali Kameralnej Miejskiego Ośrodka Kultury.

Podczas Inauguracji III Olsztyńskich Spotkań Teatrów Jednego Aktora w spektaklu „Żmija” na podstawie prozy Aleksego Tołstoja wystąpi Dorota Stalińska. Bohaterką opowiadania i monodramu jest kobieta, która znalazła się w centrum wydarzeń politycznych w Rosji pierwszej połowy XX wieku.

Bilety na ten spektakl w cenie 25 zł do nabycia:

Informacja Kulturalna MOK ul. Dąbrowszczaków 3, Galeria Rynek ul. Stare Miasto 24/25

Miejska Informacja Turystyczna, Plac Jana Pawła II 1 (wejście od ul. 1 Maja)


Harmonogram całego festiwalu można znaleźć na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie, a także otrzymać w miejscach dystrybucji biletów.

Медиа Галерея

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"