Idż do treści

Są utrudnienia, nie ma Armageddonu

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Stało się! Zgodnie z obietnicami i ostrzeżeniami zamknięto niektóre z ważnych ulic w  centrum Olsztyna. Od niedzieli, 8 marca, trwają intensywne prace nad przebudową ulic pod nowo tworzone torowiska tramwajowe.

Pierwszy roboczy dzień z nowymi zasadami ruchu minął niespodziewanie spokojnie. To najwyraźniej wynik dobrej informacji, nienagannego oznakowania oraz, przede wszystkim, rozsądku olsztyńskich kierowców.

Przypomnijmy, że zamknięte dla ruchu zostały ul. 11. Listopada i ulica Piłsudskiego na odcinku od ul. Pieniężnego do ul. Kopernika oraz skrzyżowanie z ulicą 1 Maja.
Utrzymany został przejazd ul. Piłsudskiego do ul. Kopernika z ograniczeniem ruchu do jednej jezdni, po jednym pasie w każdym kierunku.
W ciągu ulic Pieniężnego-1 Maja przejazd jest możliwy tylko dla samochodów jadących w stronę Zatorza. Na pozostałych częściach jezdni wyznaczono buspasy w obu kierunkach oraz przystanki autobusowe. Jadący ulicą 1 Maja od ul. Partyzantów, są kierowani na ul. Ratuszową i Skłodowskiej-Curie, które na czas robót będą ulicami dwukierunkowymi. Za ulicą Wyzwolenia, na jednokierunkowej ulicy Skłodowskiej-Curie, kierunek ruchu został odwrócony do Placu Jedności Słowiańskiej i dalej prowadząc objazd do ulic Pieniężnego i 22 Stycznia. Od Dworca Zachodniego na jednokierunkowych ulicach Konopnickiej i Nowowiejskiego odwrócono kierunek ruchu, umożliwiając dojazd do ulicy Wyzwolenia i Placu Jedności Słowiańskiej.

Ograniczenia w ruchu nie dotyczą pojazdów budowy, komunikacji miejskiej, taksówek i służb miejskich. Wyłączono z nich również dojazdy do posesji.

Zmiany w organizacji ruchu nastąpiły również na ul. Kościuszki i Piłsudskiego. 9 marca wprowadzono ruch wahadłowy oraz ręczne kierowanie ruchem na ul. Żołnierskiej w okolicach ul. Obiegowej. Od wtorku (10 marca) zamknięta będzie ul. Płoskiego. Wcześniej zwężony został fragment ul. Tuwima, pomiędzy ul. Iwaszkiewicza i al. Warszawską.

We wszystkich tych newralgicznych miejscach oraz innych, gdzie prowadzone są roboty drogowe, ważne jest, by zachować szczególną ostrożność i nie jeździć „na pamięć”. Niektóre z utrudnień potrwają do połowy kwietnia, inne nieco dłużej. Z pewnością odrobina cierpliwości i wyrozumiałości nie zaszkodzi w oczekiwaniu na nową odsłonę komunikacji miejskiej w Olsztynie.

Aktualne informacje o wszelkich zmianach w organizacji ruchu znajda Państwo na portalu bezpieczny.olsztyn.eu

Медиа Галерея

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"