Idż do treści

LEKTURA W PLENERZE

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Ach, cóż może być przyjemniejszego niż czas spędzony z książką w ręku i to jeszcze na świeżym powietrzu, wśród zieleni, nad szemrzącą cicho rzeką. Sielanka! Takie rzeczy tylko w Olsztynie! Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej potrafią uprzyjemnić sobie życie...

Ale nie robią tego tylko dla siebie, bo książki, które zabierają ze sobą w plener to lektury przede wszystkim dla najmłodszych. W środę, 25 marca, rusza akcja pt. „Czytanie w Altanie”. Skierowana jest do wszystkich najmłodszych obywateli naszego miasta wraz z opiekunami . Czy to grupa przedszkolna ze swoja panią czy dzieci pod opieką babci albo taty – wszyscy zaproszeni są do posłuchania ciekawych opowieści wybranych przez pracowników Biblioteki Abecadło.

Spotkania tego typu będą odbywać się co tydzień, w każdą środę o godzinie 12.00. Miejscem wydarzenia będzie urokliwa drewniana altana zlokalizowana w Parku Centralnym nieopodal fontanny. Żeby małe mole książkowe nie czuły się zawiedzione, w razie niepogody spotkania będą organizowane w bibliotece Abecadło mieszczącej się w centrum handlowym „Aura”.

„Czytanie w Altanie” wspaniale realizuje zadania projektu „Olsztyn czyta”, którego głównym celem jest rozpropagowanie mody na czytanie, przede wszystkim właśnie poprzez zachęcanie do lektury w miejscach publicznych.

Na pierwsze, wiosenne spotkanie poza czytaniem zaplanowano także ciekawe konkursy i zadania, między innymi wiosenny tor przeszkód i wspólne szukanie plecaka Pani Wiosny.

Być może oferta ta okaże się kusząca również dla rodziców? Prawdopodobnie większość z nas, dorosłych, w środowe południe nie ma szans znaleźć się w parku, ale nie warto załamywać rąk, bo akcja potrwa aż do końca sierpnia, więc może podczas urlopu?

Serdecznie zachęcamy!

Медиа Галерея

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"