Idż do treści

Aktywna wiosna? Tylko w Olsztynie!

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Szósty rok z rzędu i nadal się nie nudzi! "Olsztyn Aktywnie" to akcja, na której rozpoczęcie czeka się tuż po zakończeniu poprzedniej edycji. Tysiące wielbicieli aktywnego spędzania czasu przywitało wiosnę wraz z kolejną odsłoną jednego z najbardziej popularnych programów realizowanych w stolicy Warmii i Mazur.

 

Zgodnie z kilkuletnią już tradycją zajęcia organizowane w ramach akcji zainaugurowane zostały przez Skorpenowy Spływ Łyną. To największe tego typu wydarzenie w kraju, kiedy setki płetwonurków pokonują kilkukilometrowy odcinek rzeki dla uczczenia nadejścia wiosny i w ramach otwarcia sezonu na uprawianie sportów wodnych. Szczęśliwie dla uczestników, Łyna w tym roku wcale nie zamarzła i niezwykle gościnnie przyjęła swoich fanów przybyłych także zza granicy. To wydarzenie to świetna zabawa nie tylko dla samych nurków, ale również dla licznie przybywającej publiczności, która krytycznie, acz z sympatią ocenia niezwykle wymyślne stroje, które przywdziewają uczestnicy spływu. W tym roku meta znajdowała się na terenie Parku Centralnego, gdzie autorzy najlepszych przebrań zostali nagrodzeni.

Kalendarz pozostałych wydarzeń organizowanych w ramach  "Olsztyn Aktywnie" cały czas stopniowo się zapełnia. Już teraz na odświeżonej stronie akcji" www.aktywnie.olsztyn.eu  jest ich 20 i stale pojawiają się nowe. Bezpłatne zajęcia z dziedziny turystyki i rozmaitych sportów będą się odbywały do końca października.

Mimo, że oficjalna inauguracja cyklu planowana jest na 1 maja, już teraz można spróbować niektórych z proponowanych dyscyplin. W sobotę 28 marca wystartuje na przykład nowa dyscyplina, jaką jest Wędkarstwo, a w niedzielę zapraszamy na spacer z kijkami, czyli Nordic Walking. Już w kwietniu natomiast można zdecydować się na pływanie, jazdę konną czy spacer  z przewodnikiem, a co odważniejsi z pewnością spróbują wspinaczki sportowej lub kolarstwa grawitacyjnego. Dokładne informacje na temat każdego wydarzenia oraz ich terminy znajdują się na wspomnianej stronie internetowej projektu.

Медиа Галерея

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"