Idż do treści

Martyna szykuje formę na Rio

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

W mieście kilkunastu jezior „od zawsze” mieliśmy i mamy wielu świetnych kajakarzy. Jedną z nich jest Martyna Lisiecka, nasza nadzieja na medal na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016. Właśnie na dobre rozpoczęła przygotowania do tej najważniejszej w życiu każdego sportowca imprezy.

Reprezentantka wróciła właśnie z pierwszych tegorocznych regat. Zawody pod nazwą Talenty 2020 odbyły się w miejscowości Mantova we Włoszech. Bardzo silna obsada – w sumie około 1000 zawodniczek i zawodników – oraz dobre czasy Martyny pozwalają zaliczyć występ po zimowej przerwie do bardzo udanych.

Przypomnijmy, że studentka Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. J. Rusieckiego, zawodniczka Plastex Kayak Sport Club Olsztyn to także tegoroczna laureatka statuetki świętego Jakuba – nagrody Prezydenta Olsztyna w kategorii sport za 2014 rok, w którym wywalczyła tytuł wicemistrzyni świata w olimpijskiej konkurencji k-4 na 500 m. W tym samym roku została również mistrzynią Polski w k-1 na 200 m, a także brązową medalistką krajowych mistrzostw w konkurencji k-1 / 500 m. Jej ubiegłoroczne wicemistrzostwo świata okazało się najlepszym wynikiem sportowym wśród wszystkich dyscyplin uprawianych przez sportowców z województwa warmińsko-mazurskiego.

Trzymamy kciuki za kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016!

Wyniki Martyny z regat w Mantovie, Włochy 11-12 kwietnia 2015 r.
k-2 200 m – III m z Anna Puławską
k-2 500 m – IV m z Anna Puławską
k-1 200 m – VIII m

Медиа Галерея

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"