Idż do treści

Bliżej do obwodnicy!

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Wiemy już kto i za ile chce budować odcinki obwodnicy Olsztyna. W siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie otwarte zostały koperty z ofertami.

Siedem z nich to oferty budowy 10-kilometrowego odcinka od węzła Olsztyn Zachód koło Kudyp do węzła Olsztyn Południe, dziewięć dotyczy prawie 15-kilometrowego fragmentu od węzła Olsztyn Południe do węzła Olsztyn Wschód. Zaskakujące są różnice w cenach, jakie zaproponowali oferenci. I tak w przypadku krótszego odcinka wyceny prac wahają się od 387,5 mln zł do 490,4 mln zł (przy czym inwestor szacował koszt tej inwestycji na 347 mln zł). Jeśli chodzi o dłuższy odcinek obwodnicy, to różnice są jeszcze większe: najniższa oferowana cena wynosiła 548,9 mln złotych, najwyższa 1,2 mld (przy szacunku inwestora – 954 mln zł). Jeśli chodzi o czas trwania robót, jeden z oferentów zaproponował 31-miesięczny okres prac, natomiast pozostali zadeklarowali wykonanie drogi w ciągu 28 miesięcy. Teraz drogowcy muszą w ciągu kilku tygodni zweryfikować złożone oferty. Będą brali pod uwagę czas trwania prac oraz gwarancję jakości, ale w 90 procentach to proponowany koszt wykonania zaważy na decyzji o wyborze wykonawcy.

Po wyłonieniu wykonawcy trzeba się liczyć z ewentualnymi odwołaniami – odrzucone firmy będą miały na to 10 dni. Jeśli takowych nie będzie, a dokumenty pozytywnie przejdą kontrolę Urzędu Zamówień Publicznych, nie będzie przeszkód, by podpisać umowę z wykonawcą. Drogowcy liczą, że stanie się to w lipcu br.; wówczas obwodnica Olsztyna byłaby gotowa w połowie 2018 r.

Медиа Галерея

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"