Idż do treści

Po festiwalu w Brnie słów kilka

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

W dniach 13-14 kwietnia w Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym w Brnie (Czechy) miała miejsce pierwsza edycja środkowoeuropejskiego festiwalu filmów w technologii fulldome. Zaprezentowano na nim 38 filmów, w tym produkcję autorstwa pracowników Olsztyńskiego Planetarium.

W festiwalu oprócz widzów uczestniczyło blisko sto osób z branży fulldome. To technologia polegająca na wyświetlaniu ruchomych obrazów wideo na kopule planetarium.

Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne na festiwalu zaprezentowało swój film pt. „Olsztyn nasze miasto”, którego premiera odbyła się 13 grudnia 2014 r. W projekcji zaprezentowało atrakcje dawnego i dzisiejszego Olsztyna. W pierwszej części seansu widzowie zostali zabrani w podróż w czasie. W scenerii urokliwego kina „Kopernik” przenieśli się do Olsztyna z przełomu XIX i XX wieku, gdzie mieli możliwość zaobserwowania, jak w tym kresie wyglądało miasto i jak żyli jego ówcześni mieszkańcy. Niektóre z odwiedzanych fragmentów miasta dziś już nie istnieją, ale niektóre zakątki, budynki i zabytki z pewnością łatwo rozpoznać. Powracając do czasów współczesnych, widzowie mogli wybrać się na spacer po ulicach, placach i parkach dzisiejszego Olsztyna. Obejrzeli zabytki, odbudowane po zniszczeniach elewacje domów, zajrzeli do ciekawych wnętrz budynków, w których mają swe siedziby rozmaite olsztyńskie instytucje.

Projekcja „Olsztyn nasze miasto” to pierwsza olsztyńska produkcja w technologii fulldome. Film można obejrzeć w każdy weekend o godz. 16.00 w Olsztyńskim Planetarium. Serdecznie zapraszamy!

Медиа Галерея

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"