Idż do treści

Ukiel na topie

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

To jedna z 10 najlepszych inwestycji w kraju – tak można już śmiało powiedzieć o Centrum Sportowo- Rekreacyjnym „Ukiel”. Obiekt został laureatem prestiżowego konkursu Top Inwestycje Komunalne 2014. A potwierdzeniem tego wyróżnienia jest statuetka, którą 21 kwietnia odebrał Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz podczas największej tego typu imprezy biznesowej w centralnej części starego kontynentu – Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

 

Walory estetyczne, funkcjonalność, nowatorstwo, efekt prorozwojowy inwestycji, skala przedsięwzięcia w odniesieniu do możliwości finansowych jednostki samorządu, czy współpraca z lokalną społecznością na etapie projektowania inwestycji – to tylko niektóre z kryteriów jakie brali pod uwagę organizatorzy tego wydarzenia, czyli Europejski Kongres Gospodarczy i Portalsamorządowy.pl. Beneficjentami konkursu mogą być samorządy, spółki komunalne lub inne podmioty, nad którymi władzę sprawuje jednostka samorządu terytorialnego. — Nagroda jest absolutnie zasłużona, choć muszę przyznać że konkurencja była naprawdę duża. Obok Olsztyna w dziesiątce znalazły się przecież tak ważne inwestycje, jak Afrykarium na terenie wrocławskiego ZOO, siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku, Inkubator Kultury w Łodzi czy Budowa Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. — mówi Piotr Grzymowicz. I dodaje, że ten sukces ma wielu ojców. — Wykazaliśmy wielką determinację, ale duży wpływ na końcowy efekt miała wizja i rozmach architektów, którzy projektowali centrum. Przypomnę, że projekt został wyłoniony w konkursie architektonicznymi, a wygrały go pracownie olsztyńskie — podkreśla Piotr Grzymowicz.

Całoroczna infrastruktura nad jeziorem Krzywym to najnowocześniejszy na Warmii i Mazurach, wielofunkcyjny kompleks sportowo-rekreacyjny. Ogromne zainteresowanie, które obserwujemy nie tylko wśród naszych mieszkańców pokazuje, że niemal każdy znajdzie coś dla siebie – podkreśla Prezydent Grzymowicz. Przez cały rok dostępne są: promenada spacerowa, ścieżki piesze i rowerowe, place zabaw, pomosty widokowe i cumownicze, platformy, tarasy wypoczynkowe, restauracja i kawiarnia. Ale obiekt oferuje dodatkowe atrakcje w zależności od pory roku - latem można korzystać z strzeżonego kąpieliska, wypożyczalni sprzętu pływającego, wodnego placu zabaw oraz boisk do plażowej piłki siatkowej i koszykówki. Zimą można pojeździć na łyżwach na sztucznym lodowisku, wypożyczyć narty biegowe i bojery. Ponadto Są także boiska do squasha, siłownia, snowpark i skatepark.

 

Zobacz film: Ukiel z lotu ptaka

Strona internetowa: www.ukiel.olsztyn.eu

 

Медиа Галерея

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"