Idż do treści

Czyżykiewicz, czyli koncert na wiersz i strunę

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

W piątek 4 października o godz. 19.00 w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie wystąpi Mirosław Czyżykiewicz. Sensualny bard z oddaniem podzieli się poezją przy akompaniamencie gitary.

Mirosław Czyżykiewicz to znakomity gitarzysta, poeta i pieśniarz o bardzo charakterystycznym głosie. Jest uznawany za jednego z najwybitniejszych współczesnych wykonawców poezji śpiewanej w Polsce. W olsztyńskim CEiIK-u wraz z zespołem Kameleon przedstawi swój najnowszy materiał. Po ośmiu latach oczekiwania, w maju tego roku miłośnicy twórczości artysty doczekali się płyty „Ma Chérie”, z poruszającą muzyką Czyżykiewicza do tekstów m.in. Norwida, Szekspira, Brodskiego, Broniewskiego, Różewicza i Herberta.
– To szkoła czytania poezji, interpretowania i przekładania na muzykę – uważa poeta Wojciech Kass. – Artysta z koncertu robi przedstawienie bardzo różnorodne stylistycznie. Usłyszymy przytup, przyśpiewkę, walczyka, kantatę, klasyczną piosenkę literacką, brzmienia rockowe, celtyckie.

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"