Idż do treści

Piknik „Nauka też sztuka!”

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie zaprasza na Piknik Naukowy pt. „Nauka też sztuka”, który odbędzie się w sobotę 27 czerwca br. na olsztyńskiej starówce w godzinach 12.00-16.00.

Poprzez szereg popularnonaukowych warsztatów, pokazów, interaktywnych eksperymentów i konkursów naukowcy z kilku ośrodków badawczych w Polsce zaprezentują widzom, jak nauka i sztuka nawzajem się przenikają i wzajemnie inspirują.

W programie pikniku znalazły się m.in.: warsztaty malowania Mony Lisy „dobrymi bakteriami” na szkle, pokazy wirtuozów sztuki laboratoryjnej, podczas których zobaczymy bańki z suchego lodu, wybuchowe torebki i przedmioty, które płoną, ale się nie spalają.

Całe rodziny będą mogły wziąć udział w warsztatach na temat twórczej roli genów w naszym organizmie i dowiedzieć się, dlaczego pewne choroby dziedziczymy, a inne nabywamy. Ponadto każdy z gości będzie mógł odwiedzić mobilne laboratorium wykorzystywane w badaniach nad ochroną bioróżnorodności zwierząt, które jest niewątpliwym dziełem sztuki dzisiejszej technologii.

Interesująco zapowiadają się także warsztaty tworzenia imitacji naczyń krwionośnych i wykonywania samodzielnych modeli bakterii np. bolibrzuszka. Widzowie dowiedzą się również, jak wyizolować DNA z cebuli domowymi metodami i poznają funkcję galaretki w laboratorium. Ogród PAN w Powsinie przygotuje pokaz „Botanicznej Tęczy”, a Olsztyńska Szkoła Wyższa im. Józefa Rusieckiego zaoferuje gościom bezpłatne porady dietetyczne, badanie skóry i składu ciała. Na scenie staromiejskiej odbędzie się konkurs familijny „Tajemnice ludzkiego ciała” z nagrodami.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Медиа Галерея

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"