Idż do treści

Park z widokiem na kulturę

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Fundacja Legalna Kultura wraz z Urzędem Miasta Olsztyna organizuje akcję „Kultura Na Widoku”. Celem kampanii jest ułatwienie dostępu do bogatych zasobów legalnych źródeł kultury.

„Kultura Na Widoku” to ogólnopolska akcja promująca świadome uczestnictwo w kulturze i korzystanie z niej w sposób respektujący prawa twórców.

W toku projektu powstały instalacje złożone z pięciu multimedialnych regałów, na których wyeksponowane są okładki książek, płyt, filmów i gier. Można je pobrać za pomocą kodów QR. Piąty regał poświęcony jest tematyce historyczno-społecznej i związany z obchodami 25-lecia Samorządności w Polsce. Łącznie na regałach umieszczonych zostało ponad 600 pozycji.

W ubiegłym roku regały stanęły przed ratuszem na pl. Jana Pawła II i cieszyły się dużą popularnością wśród mieszkańców i turystów. W tym roku regały przyjadą do Olsztyna 10 sierpnia i staną w Parku Centralnym w pobliżu fontanny. Mieszkańcy Olsztyna będą mogli z nich korzystać do końca sierpnia.

Tegoroczna edycja „Kultury Na Widoku” rozpoczęła się 27 maja, a oficjalna inauguracja miała miejsce pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie. Projekt potrwa do 9 października.

Szczegółowe informacje o akcji na http://kulturanawidoku.pl/

Медиа Галерея

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"