Idż do treści

Szukaj zaginionych śladów

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Rozpoczęła się kolejna edycja konkursu "Poszukiwacze zaginionych śladów", który organizuje Urząd Miasta Olsztyna wraz z "Gazetą Wyborczą Olsztyn".

Tematem wakacyjnych spotkań z olsztyńskimi zabytkami są historyczne dachy. To m.in. one wyróżniają lokalną i regionalną architekturę. W Olsztynie, jak i w krajobrazie Warmii i Mazur, dominowała dachówka ceramiczna w kolorze naturalnej czerwieni, ale czy tylko takiej używano?

Przywołane w konkursie olsztyńskie przykłady pokażą również, że pomimo ściśle konstrukcyjnego charakteru dachów, przywiązywano wagę do estetyki ich detali oraz dbano o piękno wykończenia tej najwyższej części budynku.

Wiele elementów z wyposażenia dachów historycznych niepostrzeżenie znika, co przyczynia się do nieodwracalnego zatarcia zabytkowego charakteru całego budynku. Zachęcamy więc, aby podczas letnich spacerów spojrzeć w górę i dostrzec piękno detali zabytkowych dachów.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej olsztyn.wyborcza.pl

Trzej najbardziej wytrwali poszukiwacze dostaną tablety ufundowane przez Prezydenta Olsztyna.

Медиа Галерея

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"