Idż do treści

Pamiątki z Warmii i Mazur

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego już po raz szósty rozstrzygnął konkurs na pamiątkę z Warmii i Mazur. Z 49 propozycji nadesłanych z całego kraju wybrano sześć najlepszych. Co ciekawe, to dzieła tylko trójki autorów.

Na każde z miejsc na podium przypadły ex aequo po dwa projekty. W tegorocznej edycji konkursu najlepiej zapunktowały pamiątki przydatne w kuchni. Wspólnym mianownikiem wszystkich wyróżnionych prac jest zdobnictwo w regionalne wzory.

A oto nagrodzone pamiątki i ich autorzy:

1. miejsce:
- WaMaKuch – gliniana podkładka pod garnek wykonana przez Stowarzyszenie Wzornictwo Przemysłowe Warmii i Mazur
- nóż do ziół wykonany przez Stowarzyszenie Wzornictwo Przemysłowe Warmii i Mazur

2. miejsce:
- podstawka ceramiczna z możliwością zawieszenia jako dekoru naściennego autorstwa Eleonory Toś
- warnijski zwónusek autorstwa Eleonory Toś

3. miejsce:
- niezapominajka autorstwa Marleny Czajkowskiej
- bandamka a’la czepiec warmiński autorstwa Eleonory Toś

Turystów oraz mieszkańców Olsztyna, którzy chcieliby nabyć atrakcyjną pamiątkę regionalną informujemy, że w siedzibie Miejskiej Informacji Turystycznej – Info Olsztyn (budynek ratusza, wejście od ul. 1 Maja) można kupić pamiątki autorstwa Eleonory Toś z Kaflarni Warmińskiej w Marcinkowie. Obecnie w ofercie są nagrodzone warnijskie zwónuski oraz figurki Kopernika, baby pruskiej (skarbonka, solniczka) oraz Wysokiej Bramy (ze świeczką-podgrzewaczem).

Медиа Галерея

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"