Idż do treści

Do obwodnicy krok bliżej

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Po tym, jak 18 sierpnia drogowcy podpisali umowę na budowę wschodniego odcinka obwodnicy Olsztyna, wiele wskazuje na to, że roboty ruszą jeszcze w tym roku. Nową arterią powinniśmy omijać miasto już w 2018 r.

Przetarg na budowę wschodniego odcinka obwodnicy – od węzła drogowego Olsztyn-Zachód do węzła Olsztyn-Południe – wygrało konsorcjum firm Intercor Sp. z o.o. z Zawiercia i Most Sp. z o.o. z Sopotu. W uroczystości podpisania umowy w siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wziął udział prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Konsorcjum wybuduje wspomniany fragment obwodnicy kosztem 387,5 mln zł. Ma to zająć niemal dwa i pół roku. Nie wykluczone, że prace budowlane wystartują jeszcze w tym roku, ponieważ GDDKiA posiada projekt techniczny obwodnicy, który jest podstawą przy tworzeniu projektu wykonawczego. Planowana droga będzie zlokalizowana na terenie gmin Gietrzwałd i Stawiguda. Będzie omijać Olsztyn od południowego zachodu.

Wkrótce drogowcy rozstrzygną przetarg na drugą część obwodnicy (od węzła Olsztyn-Południe do węzła Olsztyn-Wschód).

Медиа Галерея

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"