Idż do treści

Zielono nam... i przyjemnie!

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Ratusz zapowiada nowe nasadzenia wzdłuż ul. Dąbrowszczaków i Mickiewicza, popularnych śródmiejskich traktów spacerowych. To kolejny raz, gdy magistrat udowadnia, że hasło promocyjne miasta – „Olsztyn – O!gród z natury!” – nie jest tylko pustym sloganem.

Gdy kilka lat temu stolica Warmii i Mazur zaczęła się promować przez pryzmat koncepcji miasta-ogrodu, nie brakowało głosów sceptyków, którzy wieszczyli, że to tylko frazesy, które pozostaną jedynie na papierze. Stało się inaczej. Jeszcze nie zdążyliśmy się nacieszyć rewitalizacją parków Centralnego i Podzamcze, a już wiadomo, że miejskiej zieleni będzie jeszcze więcej.

Już jesienią nowe nasadzenia powinny pojawić się wzdłuż ulic Mickiewicza (lipy na odcinku wiodącym do pl. Konsulatu Polskiego) i Dąbrowszczaków (kontynuacja wcześniejszego sadzenia cisów). Ponadto 450 nowych drzew pojawi się przy traktach biegnących wzdłuż tramwajowego torowiska. Nasadzenia te zaplanowano na październik.

Opisywane plany rozwoju zieleni miejskiej w Śródmieściu stanowią kontynuację prac prowadzonych pod koniec poprzedniego roku i na początku bieżącego. Wówczas dużo zieleni pojawiło się wzdłuż ul. Kajki i Dąbrowszczaków. Na nowo zagospodarowano skwer przy pl. Pułaskiego. U zbiegu ul. Mazurskiej i Kopernika powstała nowa rabata, a tę przed I Liceum Ogólnokształcącym zmodyfikowano.

Медиа Галерея

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"