Idż do treści

Wernisaż wystawy „Balans”

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Na interesujące wydarzenie zaprasza Tas Bike Coffee Shop & Service. W niedzielę 4 października w tej niedawno otwartej kawiarni rowerowej odbędzie się wernisaż wystawy Radosława Liwenia pt. „Balans”.

Radosław Liweń to twórca i znawca szeroko pojętej sztuki ulicy. W swojej twórczości nie ogranicza się tylko do sfer wizualnych. Pasję do muzyki wykorzystuje jako DJ oraz realizator dźwięku w spektaklach teatralnych. Urodzony w Olsztynie, obecnie mieszka i pracuje w Edynburgu.

Od dzieciństwa interesował się sztuką, szczególnie rysunkiem. Jako nastolatek skupiał się na malowaniu murali i portretów. W 2000 roku studiował na Instytucie Sztuk Pięknych UWM w Olsztynie. We własnym zakresie uczył się także malowania fresków. Obecnie maluje w technice akryli.

Jego obrazy są minimalistyczne w formie i prezentują ludzi w sytuacjach, z którymi muszą się zmierzyć, niekiedy w surrealistycznym otoczeniu. Autor pozostawia obrazy „niedomówione”, pozostawiając widzowi przestrzeń dla wyobraźni i własnej interpretacji.

Seria obrazów pt. „Eighteen by Fourteen” została zapoczątkowana w 2009 r. i dopiero od niedawna jest prezentowana publicznie. Pokaz „Balans” w Olsztynie jest drugą, po Krakowie, prezentacją tego rodzaju.

Wstęp na wydarzenie, które zaplanowano w godz. 17.00-20.00, jest wolny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Podczas wernisażu zagrają zaproszeni DJ-e, a na publiczność będzie czekać poczęstunek.

Tas Bike Coffee Shop & Service, czyli niedawno otwarta kawiarnia rowerowa – gospodarz wystawy, mieści się przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 12 A/1.

Przy okazji zwracamy się do wszystkich organizatorów ciekawych wydarzeń w Olsztynie – chętnie napiszemy o Waszych inicjatywach. Prosimy o przesyłanie informacji poprzez formularz kontaktowy na naszym portalu.

Медиа Галерея

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"