Idż do treści

Moc będzie w Galerii!

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Uwaga wszyscy miłośnicy „Gwiezdnych Wojen”! Szykujcie swoje x-wingi i przybywajcie 29 stycznia do Galerii Warmińskiej, gdzie będzie na was czekać wystawa postaci i latających pojazdów. A jeśli wasz młody padawan chce się podszkolić – czekamy na niego w Akademii Jedi.

Od piątku 29 stycznia w „Galerii Warmińskiej” można będzie oglądać m.in. Falcon Millenium, który będzie miał ponad 1,5 metra po przekątnej (będzie też drugi, nieco mniejszy), Nabullon (ponad 2 m długości i 1,6 m wysokości), kilka x-wingów, a do tego plejadę postaci z „Gwiezdnych Wojen”, m.in. Mistrza Yody, Droida i R2D2. Oczywiście nie zabraknie też mieczów świetlnych i laserów. Co ważne, niektóre z prezentowanych modeli będą sygnowane autografem samego Georga Lukasa, twórcy kultowej serii filmów.

- Nawet przedszkolaki wiedzą już, kto to był Yoda i z kim walczył Luk. Tym wyjątkowym dla światowej kultury dziełem, jakim są „Gwiezdne Wojny”, fascynują się nie tylko mężczyźni, ale i kobiety. Dlatego zapraszamy do nas wszystkich, nie tylko z Olsztyna, ale z całej galaktyki! – żartuje dyrektor „Galerii Warmińskiej” Michał Tur.

Wystawa galaktycznych postaci i pojazdów to jednak nie koniec atrakcji związanych z „Gwiezdnymi Wojnami”. Przez dwa dni, 30 i 31 stycznia, w „Galerii Warmińskiej” będzie działała Akademia Jedi. Dostaną się do niej dzieci, które będą najlepiej odpowiadały na pytania dotyczące serii filmowej. Najzdolniejsi padawani (za każdym razem będzie to sześć osób) będą się przebierać w stroje Akademii, otrzymają miecze świetlne i będą się uczyć nimi władać. Każdy uczestnik Akademii dostanie dyplom i będzie mógł obserwować walkę Luka z Vaderem.

Zwiedzanie wystawy i udział w Akademii są bezpłatne. Wystawa potrwa do 7 lutego.

Медиа Галерея

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"