Idż do treści

Skyscanner poleca Olsztyn!

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Skyscanner to wiodąca na świecie wyszukiwarka podróży, z której co miesiąc korzysta ponad 50 mln osób na całym świecie. Znajdziemy w niej oferty hoteli, wynajmu samochodów czy tanich lotów, a od kilku dni także ranking siedmiu niesamowitych miast w Polsce, które trzeba odwiedzić!

Olsztyn na wspomnianej liście znajduje się na drugim miejscu. Jak informuje wyszukiwarka: „Miasto pośród 15 jezior może się pochwalić najpiękniej położonym kampusem w Polsce. Urok Starego Miasta łączy się tu z młodzieńczym wigorem i ciekawymi knajpkami. Olsztyn świetnie wykorzystuje walory przyrodnicze i wpisuje je w klimat miasta. Las Miejski, Promenada nad Jeziorem Długim oraz Park Centralny nad rzeką Łyną zapraszają spacerowiczów i rowerzystów. Jak w Przemyślu Szwejka, tak w Olsztynie łapie się na szczęście za nos Mikołaja Kopernika, którego figura stoi przed Zamkiem Kapituły Warmińskiej, gdzie astronom pracował. Na jednej ze ścian zachowała się wykonana przez niego tablica astronomiczna do wyznaczania momentów zrównania dnia i nocy. Olsztyńskich zabytków dotyczą ciekawe historie – na przykład, z bazyliką archikatedralną św. Jakuba związana jest legenda wyjaśniająca widoczne na ceglanych murach wgłębienia, które wiercili ponoć grzesznicy w ramach pokuty. Według innej wersji drążenia powstały w wyniku uderzeń mieczy i toporów rycerskich dla pomyślności w walce. Olsztyn zainspiruje Cię pod wieloma względami”.

Jak podkreślają autorzy wyszukiwarki, jest ona bezstronna i bezpłatna, co oznacza, że ponad 50 mln osób, które korzystają z usług w każdym miesiącu, może zaufać pełnej ofercie zakwaterowania w hotelach, wynajmu samochodów i rezerwacji lotów.

Dodajmy, że Skyscanner to także bezpłatna aplikacja dostępna na urządzenia z systemem Android, IOS, Windows i BlackBerry. Z samej aplikacji na całym świecie korzysta ponad 40 milionów użytkowników.

Link do artykułu 

Медиа Галерея

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"