Idż do treści

Fachowo o Koperniku na Warmii i Mazurach

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Informatorzy turystyczni i pracownicy samorządowych biur promocji z regionu Warmii i Mazur 21 kwietnia spotkali się na szkoleniu w olsztyńskim ratuszu, by poszerzyć wiedzę o atrakcjach turystycznych. Tematem przewodnim spotkania był Szlak Kopernikowski.

Olsztyn na Szlaku Kopernikowskim zajmuje bardzo ważne miejsce. W stolicy Warmii i Mazur wielki astronom zajmował się nie tylko astronomią, ale również m.in. zasiedlaniem wsi wyludnionych przez wojny. W 1517 r. napisał rozprawę o reformie pieniądza, którą rozwinął dwa lata później („Traktat o monetach”), formułując prawo głoszące, że „zły pieniądz wypiera lepszy”. Trwałym śladem prowadzonych badań astronomicznych jest zaś sporządzona jego ręką i zachowana do dzisiaj tablica na ścianie zamkowego krużganka. Kopernik powrócił do Olsztyna w 1520 r., aby przygotować miasto do obrony przed spodziewanym atakiem krzyżackim.

Po części teoretycznej uczestnicy spotkania zwiedzili Muzeum Warmii i Mazur, Muzeum Nowoczesności oraz Centrum Rekreacyjno-Sportowe „Ukiel”. Potem udali się na dalsze zwiedzanie miejsc związanych z biografią Kopernika – do Lidzbarka Warmińskiego i Fromborka.

Медиа Галерея

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"