Idż do treści

Tranzyt Merkurego w Obserwatorium

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Obserwatorium Astronomiczne zaprasza do wspólnej obserwacji jednego z atrakcyjniejszych zjawisk astronomicznych w tym roku – tzw. tranzytu Merkurego. Seans odbędzie się 9 maja.

Tranzyt Merkurego, czyli przejście Merkurego na tle tarczy Słońca, to zjawisko astronomiczne zachodzące, gdy Merkury znajdzie się między Ziemią i Słońcem i planeta jest widoczna na tle tarczy słonecznej. Ostatnio takie zjawisko w Polsce zaobserwowano 10 lat temu.

Program:
9 maja 2016:
Obserwatorium Astronomiczne
13.00-20.00 – teleskopowe pokazy tranzytu. Wejścia co 30 minut, wstęp: 3 zł

Planetarium
13.00, 14.00, 15.00 – pokazy specjalne dotyczące tranzytu i zaćmień. Czas trwania pokazu: około 30 min., wstęp: 3 zł

Seans jest jednym z punktów organizowanych w tym roku przez Miasto obchodów 500-lecia przybycia Mikołaja Kopernika do Olsztyna. Warto w tym miejscu dodać, że tranzyt Merkurego jest jednym ze zjawisk praktycznie potwierdzających prawdziwość heliocentrycznej teorii wszechświata.

Organizator prosi o wcześniejszą rezerwację miejsc na stronie: www.planetarium.olsztyn.pl

Медиа Галерея

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"