Idż do treści

Norbi

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Norbi to pseudonim Norberta Dudziuka – olsztyńskiego wokalisty disco i dance, prezentera radiowego i telewizyjnego. Urodzony w 1972 r. w Ostródzie, od lat związany jest z Radiem Olsztyn. W 2001 r. zaczął prowadzić na jego antenie audycję „Pory Norbiego”, której aktualnie można słuchać w dni robocze o godz. 18.10.

Norbi zadebiutował w 1997 r. utworem „Kobiety są gorące”, który stał się hitem dyskotek tamtego lata. Płyta „Samertajm”, na której znalazła się ta piosenka, otrzymała m.in. nagrodę Fryderyka w kategorii „Album roku” i nagrodę prezenterów radiowych Play-box. Na krążku znalazły się również: „Pokręciło się w głowie” oraz „Samertajm” nagrany w duecie z Natalią Kukulską.

W 1998 r. Norbi został współprowadzącym program „Ciężkie ranne pantofle” w TVN. Karierę telewizyjną kontynuował prowadząc „Twoją gwiazdę” w TVP 1 i teleturnieje.

Drugi album artysty – „Norbi 2” – (1998) zawierał przeboje „Nie zaczepiaj mnie” (nagroda Play-box) i „Rozkołysz się”. Trzeci krążek nosił tytuł „Norbi 2000” (2000). Do współpracy nad kolejną płytą „NORBIhouse” (2001) wokalista zaprosił wykonawców z zagranicy: Deidrę Jones, T-One’a oraz Mousse’a T. W 2005 r. ukazała się składanka Norbiego „Największe przeboje”.

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"