Idż do treści

Elemental Tri Series Olsztyn już w niedzielę!

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Już w najbliższą niedzielę (15 maja) w Olsztynie odbędzie się pierwsza edycja zawodów Elemental Tri Series. Zawody odbędą się w okolicach Centrum Rekreacyjno-Sportowego „Ukiel”. Imprezie będzie towarzyszyć ekipa TVN.

W stolicy Warmii i Mazur spotkają się zarówno debiutanci i amatorzy, jak i ścisła czołówka krajowa.

Zawody odbędą się na trzech dystansach:
- olimpijskim bez draftingu (1,5-40-10)
- sprinterskim z dratingiem (0,75-20-5)
- supersprinterskim z draftingiem (0,2-10-2,5)

Dodatkowo, na najkrótszym dystansie rozegraną zostaną Mistrzostwa Olsztyna w Triathlonie. Jest też możliwość wystartowania w sztafecie na olimpijce, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. Z kolei dystans sprinterski to rywalizacja dla zawodników ścigających się o Puchar Polski w Triathlonie.

Zawody odbędą się na widowiskowej trasie. Zawodnicy wystartują tuż przy nowym molo w CR-S „Ukiel”, a następnie wsiądą na rowery i będą podążać głównymi arteriami miasta m.in. ul. Jeziorną, Sielską, Lotniczą oraz al. Roberta Schumana. Jedna pętla trasy kolarskiej będzie liczyła 10 km. Trasa biegowa poprowadzi z CR-S „Ukiel” alejkami wzdłuż ul. Jeziornej oraz Sielskiej, a jedna pętla będzie miała długość 2,5 km.

Imprezą towarzyszącą będą zawody biegowe dla dzieci Elemental Kids. Najmłodsi mogą wystartować na jednym z trzech dystansów: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1 km (12-15 lat). Każdy zawodnik, który ukończy Elemental Kids Olsztyn otrzyma na mecie pamiątkowy medal.

UWAGA: wciąż można zapisywać się na zawody. Aby wziąć udział w imprezie należy zgłosić się przez specjalnie przygotowany formularz na oficjalnej stronie cyklu www.triathlonseries.pl. Zapisy przyjmowane są do dnia zawodów do godz. 09:00. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej zawodów: www.triathlonseries.pl oraz na profilu cyklu na Facebooku: https://www.facebook.com/triathlonseriespl/.

Imprezie będzie towarzyszyć ekipa TVN. Planowane relacje:
TVN 24 – godz. 09.55, 10.25, 13.50, 14.53
TVN METEO ACTIVE – godz. 10.52, 11.00, 12.00, 13.00

Медиа Галерея

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"