Idż do treści

„Rajd Dragonów II” także przez Olsztyn!

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Amerykańscy żołnierze z 2. Pułku Kawalerii spotkają się 9 czerwca z mieszkańcami Olsztyna. Będzie to możliwe za sprawą „Rajdu Dragonów II”, czyli operacji przemieszczenia żołnierzy i sprzętu przez terytorium Polski.

Podczas tej spektakularnej akcji trwającej od 31 maja żołnierze spotkają się z mieszkańcami Tarnowa (31 maja), Suwałk (4 czerwca) i Olsztyna (9 czerwca). Mieszkańcy tych miast będą mieli okazję porozmawiać z żołnierzami i zobaczyć z bliska amerykański sprzęt wojskowy, w tym transportery Stryker, haubice M777 oraz pojazdy wspierające. Oficjalny hashtag wydarzenia to #DragoonRide.

Przejazd 2. Pułku Kawalerii zorganizowano w celu przećwiczenia technik dowodzenia, wsparcia i swobody przemieszczania pojazdów i sprzętu. Przejazd wojsk na trasie liczącej ponad 2200 kilometrów rozpoczął się w Niemczech i postępuje wzdłuż dwóch tras przez Czechy, Polskę, na Litwę i Łotwę, a zakończy się w Estonii.

Podczas trwającego 17 dni rajdu pułk weźmie udział w międzynarodowych ćwiczeniach sił sojuszniczych NATO. Ćwiczenia obejmą m.in. przeprawy rzeczne z udziałem polskich jednostek pod Toruniem.

Celem „Rajdu Dragonów II” jest wykazanie swobody przemieszczania się wojsk NATO oraz zademonstrowania zaangażowania USA we wspólne bezpieczeństwo państw skupionych w sojuszu. Na samym końcu operacji żołnierze udadzą się do krajów regionu Morza Bałtyckiego na ćwiczenia „Saber Strike 16”.

W Olsztynie spotkamy Amerykanów na Starym Mieście 9 czerwca w godz. 15.00-17.00.

Медиа Галерея

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"