Idż do treści

Piotr Bałtroczyk

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Piotr Bałtroczyk jest satyrykiem, dziennikarzem i poetą, najbardziej znanym w kraju konferansjerem programów kabaretowych, który sam przedstawia się jako „prosty prezenter radiowy, który prowadził i prowadzi niemal wszystko, w tym samochody i motocykle”.

Urodził się w 1961 r. w Olsztynie i dorastał w... lesie. Konkretnie w domu stojącym w olsztyńskim w Lesie Miejskim. Ukończył III LO, a później studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim. W 1981 r. obronił pracę magisterską na temat twórczości Ernsta Wiecherta.

Najpierw próbował swoich sił jako poeta liryczny, potem jako wykonawca poezji śpiewanej. Przez pewien czas uczył też studentów „przedmiotów o nazwach długich i niejasnych”. W 2000 r. nawiązał współpracę z Radiem Olsztyn, w którym do 2007 r. prowadził audycję „Radio dla potłuczonych”.

Najbardziej znany jest z twórczości kabaretowej i roli oryginalnego konferansjera różnorodnych wydarzeń kulturalnych. W telewizji był gospodarzem takich programów, jak „Pegaz” i „Zwyczajni niezwyczajni”. Potem prowadził „Piotr Bałtroczyk przedstawia” oraz „Piotr Bałtroczyk na żywo”. Brawurowo wcielił się w postać Johna McPhersona w improwizowanym serialu kabaretowym „Spadkobiercy”. Klasą sam dla siebie stał się w „Kronikach Piotra Bałtroczyka z Warmii”. W 2013 r. wystartował z nowym programem satyrycznym „I kto to mówi”. Ma w dorobku liczne nagrody, w tym Wiktory (2004, 2007) w kategorii „osobowości telewizyjnej”.

Mieszka w Tuławkach niedaleko Olsztyna. Gospodaruje na 130 hektarach, przeznaczanych w większości pod uprawy ekologiczne. Jest również właścicielem zabytkowego, ale wciąż czynnego młyna wodnego w Smolajnach.

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"