Idż do treści

Marek Kaliszuk

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Marek Kaliszuk to popularny aktor teatralny i serialowy, solista Teatru Muzycznego w Gdyni. Pochodzi z Olsztyna, gdzie urodził się w 1980 r. W jego domu rodzinnym dużą rolę zawsze odgrywała muzyka.

Swoje pierwsze kroki na scenie stawiał jako członek olsztyńskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Warmia”. Profesjonalne szlify zdobywał w Państwowym Policealnym Studium Wokalno-Aktorskim w Gdyni oraz na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Gdańsku. Już w trakcie studiów rozpoczął karierę aktorsko-wokalną, występując w spektaklach muzycznych, takich jak: „Hair”, „Sen nocy letniej” (do muzyki Leszka Możdżera) czy „Wichrowe wzgórza”.

Po ukończeniu nauki w studium w 2003 r. dostał angaż w Teatrze Muzycznym w Gdyni, by pięć lat później zostać jego solistą. Na deskach tego teatru można było oglądać go w wielu popularnych musicalach, m.in.: „Jesus Christ Superstar”, „Footloose”, „Piękna i Bestia”, „Skrzypek na Dachu”, „Grease”.

Na swoim koncie ma kilka ról w serialach telewizyjnych, takich jak m.in.: „Egzamin z życia”, „M jak miłość”, „Klan”, „Pierwsza miłość”, „Ojciec Mateusz”. Wraz z Karoliną Tyrką wystąpił też w siódmej edycji „Tańca z gwiazdami”.

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"