Idż do treści

„Bezpieczny Olsztyn” z Haliną Kunicką

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Pokazy służb ratowniczych i porządkowych, wystawy sprzętu zabezpieczającego, do tego konkursy dla najmłodszych, a na zakończenie koncert Haliny Kunickiej. 10 września (początek – godz. 14.00) na olsztyńskiej starówce po raz 16. odbędzie się impreza z cyklu „Bezpieczny Olsztyn”.

To będzie wyjątkowa impreza, podobnie jak wyjątkowy jest sam program „Bezpieczny Olsztyn”. Program ruszył 16 lat temu, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo mieszkańcom, a także licznie przybywającym gościom. To jeden z pierwszych w kraju system działań mających na celu uzyskanie istotnych efektów w zakresie zarówno poprawy bezpieczeństwa, zmniejszenia liczby wypadków, jak i propagowania oraz popularyzacji wśród olsztynian zasad bezpiecznego zachowywania się w różnych sytuacjach.

– Dziś, kiedy nasze bezpieczeństwo jest coraz bardziej wystawiane na próbę, program jest na pewno bardziej potrzebny niż wtedy kiedy powstawał – mówi Piotr Grzymowicz, Prezydent Olsztyna. – Ważne jest także to, aby docierać z nim do najmłodszych. Nie straszyć, ale uczyć właściwych zachowań, wyrabiać nawyki, uświadamiać.

Organizatorzy tradycyjnie będą więc edukować poprzez zabawę. Nie zabraknie aktywności dla najmłodszych, konkursów z nagrodami, pokazów sprawnościowych. Na olsztyńskiej starówce prezentować będą się służby ratownicze i porządkowe, powstanie także specjalne rowerowe miasteczko.

W części wieczornej, już w amfiteatrze, wystąpią Świąteczna Kapela z Dobrego Miasta oraz Halina Kunicka.

Wstęp wolny.

Początek imprezy – godz. 14.00 / Starówka
Koncert – godz. 18.00 /Amfiteatr


Organizatorzy: Urząd Miasta Olsztyna, Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie, Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności

Patroni Medialni: „Gazeta Olsztyńska”, „Nasz Olsztyniak”, wm.pl, Radio Zet Gold

Медиа Галерея

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"