Idż do treści

Jak na żagle, to do Olsztyna!

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Dzięki inwestycjom w zagospodarowanie brzegów jeziora Ukiel, Olsztyn coraz śmielej rywalizuje z Wielkimi Jeziorami Mazurskimi jako miejsce eskapad żeglarskich. Ostatnio dostrzegła to stacja telewizyjna TVN.

Coraz więcej miłośników żagli, nie tylko początkujących, decyduje się spędzić urlop na wodach jeziora Ukiel. Od 2015 roku przy ul. Sielskiej działa Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego. Jest to trzecia i ostatnia cześć infrastruktury sportowo-rekreacyjnej wchodzącej w skład CRS „Ukiel”. Znajduje się tam wypożyczalnia sprzętu sportowego, siłownia z odnową biologiczną, sale konferencyjne oraz restauracja. Centrum jest zarazem siedzibą olsztyńskich klubów żeglarskich. Nad jeziorem jest możliwość wypożyczenia jachtów i żaglówek oraz nauki żeglarskiego rzemiosła.

Kluczowym wyróżnikiem infrastruktury CRS „Ukiel” jest jej całoroczność, która pozwala na wydłużenie sezonu turystycznego nawet do zimy (wówczas miejsce żaglówek zajmują bojery). Zapraszając na jesienne żeglowanie po wodach największego olsztyńskiego akwenu, przypomnijmy co na ten temat mówiono w programie TVN: http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/ciekawostki,49/olsztyn-raj-dla-zeglarzy-i-wodniakow,209293,1,0.html

Медиа Галерея

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"