Idż do treści

Kino w plenerze

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Lato to idealna pora na spędzanie czasu na świeżym powietrzu, plażowanie nad jeziorem, spacery w parku, zwiedzanie miasta, a może seans filmowy w plenerze? Wszystkich miłośników kina zapraszamy na projekcje pod gołym niebem!

W poniedziałek 16 lipca o godz. 21.00 Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza na pokaz filmu Bruno Dumonta „Martwe wody” – baśń i slapstickową komedię w jednym. To pełna przenikliwego sarkazmu, opowiedziana z poczuciem humoru i wyczuciem smaku satyra na francuskie społeczeństwo. Dumont perfekcyjnie analizuje to, co tworzy francuski sposób bycia – konwenanse, uprzedzenia i wynikające z tego ograniczenia. Wyśmiewa go za każdym razem, używając do tego wszystkich możliwych filmowych instrumentów. Obala mit tej w gruncie rzeczy zepsutej arystokracji. Pozostaje prześmiewczy w tym, jak i co mówią jego bohaterowie, w jaki sposób jedzą, chodzą, patrzą, a nawet śmieją się czy cierpią. Oglądamy siedząc na trawniku, półleżąc, pod olsztyńskim niebem. Zapraszamy do Parku Podzamcze (przy fontannie „Ryba z dzieckiem”).

A już w sobotę 21 lipca o godz. 21.30 Centrum Handlowe Olsztyn (ul. Krasickiego 1B) zaprasza na seans w Letnim Kinie Samochodowym. Film zostanie wyświetlony na parkingu przed galerią. Na ogromnym ekranie zobaczymy projekcję filmu „La la Land”. „Wjazd” do kina jest bezpłatny! Z myślą o komforcie odbioru dźwięku, organizatorzy przygotowali nie tylko tradycyjne nagłośnienie, ale także specjalny system pozwalający na słuchanie produkcji za pomocą radia samochodowego ustawionego na odpowiednią częstotliwość. Dla widzów niezmotoryzowanych przygotowano 40 leżaków w specjalnie wydzielonych strefach przed ekranem. Na wszystkich uczestników seansów filmowych czekać będzie także bezpłatny popcorn. Pierwsze 50 osób, które przyjdą z ulotką dostępną w hipermarkecie Carrefour, otrzyma zestaw podwójnego popcornu (promocja obowiązuje do wyczerpania zapasów). Warto pojawiać się nieco wcześniej – organizatorzy zapraszają od godz. 20.30, aby zarezerwować najlepsze miejsca parkingowe do oglądania w samochodzie bądź zająć leżaki ustawione w pobliżu ekranu.

Tydzień później, w sobotę 28 lipca, w ramach Letniego Kina Samochodowego przed Centrum Handlowym Olsztyn odbędzie się projekcja filmu „Dziewczyna z pociągu”.

Fot.: Archiwum MOK Olsztyn

Медиа Галерея

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"