Idż do treści

Wakacyjna oferta MultiCentrum

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Wakacje mamy w pełni, a pogoda nie zawsze nas rozpieszcza. Szukasz ciekawych sposobów na miłe spędzenie czasu wraz z dziećmi? Dziś w naszym wakacyjnym cyklu prezentujemy ofertę olsztyńskiego MultiCentrum.
Wakacje dla wielu osób jawią się jako czas długo wyczekiwanego odpoczynku od codziennych obowiązków. To radosna wizja szczególnie dla dzieci, dla których lato jest pięknym i beztroskim momentem w roku. Jednak dzień bez konkretnego scenariusza, jaki narzuca nam praca i szkoła, może okazać się zgubny. Upragniony urlop może niepostrzeżenie przerodzić się w monotonną i nudną egzystencję, podczas której nie potrafimy dokonać nic konstruktywnego. Dlatego może warto nieco inaczej spojrzeć na wakacyjny czas i odpowiednio go zaplanować? Przerwa od wymuszonego planu dnia jest idealnym sposobem na rozwinięcie skrzydeł, zdobycie nowej wiedzy i umiejętności – niekoniecznie w takiej formie, jak w tradycyjnym toku edukacyjnym.
Mogłoby się wydawać, że wakacje to nie jest odpowiedni moment na naukę. Nic bardziej mylnego! Z każdym kolejnym rokiem w Polsce coraz więcej pojawia się ofert szkoleniowych kierowanych zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Osoby, które postanowiły spędzić wolny czas w Olsztynie powinny odwiedzić MultiCentrum, filię Miejskiej Biblioteki Publicznej mieszczącej się przy ulicy Limanowskiego 8. To nie tylko placówka, oferująca szeroką gamę zajęć i warsztatów edukacyjnych, ale przede wszystkim przestrzeń inspirująca do odkrywania nowych obszarów wiedzy, wykorzystując przy tym narzędzia technologicznie zaawansowane.
Przez ponad 10 lat funkcjonowania MultiCentrum zaznaczyło się w przestrzeni miejskiej jako modelowa, multimedialna biblioteka, w której odwiedzający mogą nabyć umiejętności, które pozwolą im w pełni funkcjonować w społeczeństwie opartym na technice cyfrowej. Z oferty tej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej mogą korzystać wszystkie grupy wiekowe, uczestnicząc w blokach tematycznych dostosowanych do ich potrzeb. Młodsi poznają świat nauki, techniki i sztuki poprzez program edukacyjny MultiDzieci, w którym wykorzystuje się m. in. klocki D’nex. Ponadto mogą wziąć udział w warsztatach MultiNauka, gdzie do dyspozycji mają generator słoneczny oraz wiatrowy, czy przenośne laboratorium pomiarowe. Ciekawą formą spędzenia czasu w MultiCentrum jest również konstruowanie modelu K’nec pokazującego świat automatyki i robotyki z możliwością ich programowania. Dla miłośników zaś sztuki i muzyki biblioteka oferuje oddzielne bloki – MultiSztuka i MultiMuzyka z udziałem profesjonalnych aplikacji komputerowych.
Oferta MultiCentrum dostosowana jest również dla osób starszych, które mogą nie tylko nauczyć się języka angielskiego na różnych poziomach zaawansowania, korzystając z programu MulitJęzyk. Mają również możliwość obcować z urządzeniami cyfrowymi, dzięki czemu poznają praktyczne korzyści z użytkowania technologii informatycznych.
Warto podkreślić, że ideą biblioteki jest nie tylko samodzielne generowanie wiedzy, ale przede wszystkim umiejętność dialogu i pracy zespołowej. Warsztaty prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów nie są bezmyślnie spędzonym czasem przed ekranem komputera. Zajęcia mają na celu nauczenie zarówno młodych, jak i starszych, że współczesna technologia to doskonałe narzędzie do nauki i w ten sposób powinna być przez nich postrzegana.
W wakacje MultiCentrum proponuje dzieciom udział w warsztatach odbywających się na pięciu modułach: K’first, MultiTechnika, MultiMuzyka, MultiSztuka, MultiNauka. Zajęcia odbywają się w następującym porządku: dzieci w wieku 4-6 lat w godzinach 10.00 – 11.30; dzieci w wieku 7-9 lat w godzinach 12.00 – 14.00; dzieci w wieku 9+ w godzinach 14.30 – 16.30. Szczegółowe informacje o funkcjonowaniu placówki dostępne są na stronie www.multicentrum.net 

Медиа Галерея

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"