Idż do treści

Ruszają Dni Olsztyna

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

W środę (25 czerwca) rozpoczynamy świętowanie Dni Olsztyna. Tegoroczna edycja wydarzenia to pięć dni atrakcji - koncerty, warsztaty, występy kabaretowe, pokazy astronomiczne i oczywiście tradycyjny Jarmark Jakubowy.

Na Dniach Olsztyna nie zabraknie gwiazd, w Amfiteatrze im. Czesława Niemena publiczność rozbawi kabaret Smile, zaś swój dorobek muzyczny w programie The Best Of zaprezentuje Kayah. Rodzinnie będzie można uczestniczyć w warsztatach tańców i przyśpiewek warmińskich, a także poznać od podszewki stare gry podwórkowe. Podczas spacerów z przewodnikami przewidziane są eksploracje nieznanych zakamarków Olsztyna i części trasy Szlaku Jakubowego. A w sobotę i niedzielę zapraszamy na tradycyjny Jarmark Jakubowy.

Szczegółowy program wydarzeń w ramach Dni Olsztyna:

środa, 25 lipca
17:00 – Wysoka Brama:
Odsłonięcie tablicy Szlaku Jakubowego, prezentacja olbrzymich pocztówek z życzeniami z Olsztyna dla całego świata.
17:30 – Scena Staromiejska:
Uroczyste otwarcie Dni Olsztyna.
Występ Pawła Ejzenberga i Daniela Rupińskiego (Fundacja Szansa dla Niewidomych).
Wystawa Żywych Rzeźb Krakowskiego Teatru Ulicznego „Scena Kalejdoskop”.
Koncert Arona Bluma: muzyka klasyczna na bas.

czwartek, 26 lipca
19.00 – Amfiteatr im. Czesława Niemena
Kabaretu SMILE – „To się nadaje do kabaretu”, w nowym programie powraca wyczekiwana Bożena i jej mąż Merlin. Nowe perypetie tej zwariowanej pary to tylko część programu Kabaretu SMILE. Cały program to laboratoryjna mieszanka codziennych sytuacji, ponadczasowych tematów i przerysowanych postaci, które niesamowicie bawią każdego z nas. Nowe skecze, piosenki, gagi, puenty i inne odczynniki tworzą wybuchową reakcję. Na sali co chwila wybucha salwa śmiechu, po której przychodzi chwila zadumy i myśl: „Faktycznie. Tak jest też w moim życiu!”. Odwiedziny w szpitalu, zaległości w abonamencie rtv, współczesne plotki kontra hejterzy, facet w kuchni, życie ulicy, czy też odmienne pojmowanie rzeczywistości przez dorosłych i przez dzieci – „to się nadaje do kabaretu!”. Bilety w cenie 50 zł dostępne na stronie www.bilety.mok.olsztyn.pl, kupbilecik.pl oraz w Informacji Kulturalnej (E.Kruka 3 /pn-pt, 11-17/) i Galerii DOBRO (Stare Miasto 24/25 /wt-nie, 12-20/).

piątek, 27 lipca
21:00 – Obserwatorium astronomiczne
CAŁKOWITE ZAĆMIENIE KSIĘŻYCA – w nocy z 27. na 28. lipca rozegra się na niebie arcyciekawy spektakl astronomiczny. Takie okazje zdarzają się bardzo rzadko. Zapraszamy do wspólnego obserwowania nieba. Wstęp wolny!

Miejsce: Taras widokowy Obserwatorium (Olsztyn, ul. Żołnierska 13)

Wejście i przebywanie na tarasie widokowym TYLKO w określonych godzinach:
21:30-22:00
22:00-22:30
22:30-23:00
23:00-23:30
Maksymalna ilość osób podczas jednego wejścia – 20. Nie ma możliwości dokonania rezerwacji.

Szczegółowe informacje na stronie: http://planetarium.olsztyn.pl 

sobota, 28 lipca
10:00-18:00 – Stare Miasto
JARMARK JAKUBOWY – Na ulicach Starego Miasta swoje wyroby zaprezentują twórcy i wystawcy z całej Polski. Będzie co obejrzeć, kupić i posmakować.
11:00 – Muzeum Nowoczesności
SPACER Z MUZEUM NOWOCZESNOŚCI – pełna wspomnień, zaskakujących faktów i ciekawostek wycieczka po ul. Partyzantów. Start ul. Knosały 3B. Przewodnik: Rafał Bętkowski. Wstęp wolny.
20:00 – Amfiteatr im. Czesława Niemena
KONCERT GWIAZDY: KAYAH „THE BEST” – charyzmatyczna postać polskiego popu o oryginalnym, niepowtarzalnym głosie. Kolekcjonerka wielu hitów, kształtująca od wielu lat oblicze polskiej piosenki. To trzeba usłyszeć! Kayah to jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów w Polsce. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka muzyczna, współwłaścicielka firmy fonograficzne Kayax – przystani dla artystów innych, oryginalnych, niepokornych. Takich jak ona sama. Muzyk wszechstronny. Każda jej płyta to próba zmierzenia się z kolejnym gatunkiem muzycznym, inną stylistyką i wrażliwością. Artystka znana zarówno z niekwestionowanych hitów, takich jak „Prawy do lewego”, „Supermenka”, „Testosteron”, „Na językach”, „Za późno”, czy najnowszych „Po co” i „Podatek od miłości”, jak i niszowych muzycznych projektów. Sponsor koncertu: Aura Centrum Olsztyna. WSTĘP WOLNY!

niedziela, 29 lipca
10:00-18:00 – Stare Miasto
JARMARK JAKUBOWY – Na ulicach Starego Miasta swoje wyroby zaprezentują twórcy i wystawcy z całej Polski. Będzie co obejrzeć, kupić i posmakować.
14:00-17:30 – Scena Staromiejska
TAŃCE I PRZYŚPIEWKI WARMIŃSKIE – sięgnijmy wspólnie do tradycyjnej kultury naszego regionu poprzez przypomnienie dawnych zabaw i gier podwórkowych a także przyśpiewek i tańców związanych z Warmią. Zapraszamy do wzięcia udziału w otwartych, ludowych, korzennych warsztatach familijnych. Wspomnimy dawne tańce oraz przyśpiewki warmińskie a także zapomniane międzypokoleniowe gry i zabawy takie jak: gra w gumę, klasy, kapsle, pchły. Do udziału zapraszamy całe rodziny! Wstęp wolny.
17:30 – Scena Staromiejska
KONCERT ZESPOŁU PIEŚNI I TAŃCA „KORTOWO” – oryginalne stroje ludowe, fascynująca energia i niepowtarzalny koloryt lokalnego folkloru podczas koncertu, na jakim nie bywa się co dzień!
18:00 – Kociół Ewangelicko-Augsburski
KONCERT ZESPOŁU KAMERALNEGO PRO MUSICA ANTIQUA – koncert popularnych olsztyńskich kameralistów pod kierownictwem prof. Leszka Szarzyńskiego.
19:00 – Sala pod Amfiteatrem
SPEKTAKL „STARA WIOSNA” TEATRU NOWEGO – premiera spektaklu nowej olsztyńskiej inicjatywy teatralnej! Na scenie Irena Telesz-Burczyk i Grzegorz Gromek. Bilety w cenie 35 zł dostępne na stronie www.bilety.mok.olsztyn.pl oraz w Informacji Kulturalnej (ul. E. Kruka 3 /pn-pt, 11-17/) i Galerii DOBRO (ul. Stare Miasto 24/25 /wt-nie, 12-20/).

Медиа Галерея

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"