Idż do treści
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное


Muzyka pod gwiazdami „Szkoła Berlińska - mistrzowie i kontynuatorzy”

Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne zaprasza w piątek, 29 listopada, na kolejną odsłonę cyklu „Muzyka pod Gwiazdami”. W czasie spotkań organizatorzy zaprezentują przy pomocy audiofilskiego systemu zamontowanego w Olsztyńskim Planetarium mniej lub bardziej znane utwory z gatunku muzyki elektronicznej.

Organizatorzy zapraszają melomanów i miłośników astronomii na kolejne spotkanie w ramach cyklu wyjątkowych koncertów „Muzyka pod Gwiazdami”. W sezonie jesienno-zimowym, od października do kwietnia, w wybrane piątki o godz. 18.00 odbywają się koncerty muzyki elektronicznej lub współczesnej, wzbogacone o projekcje wyświetlane na kopule Planetarium. Wspaniałe koncerty to wielka improwizacja wykraczająca poza sferę dźwięków. Muzyków inspirują otaczające ich widoki gwiezdnych konstelacji i najodleglejszych zakątków Wszechświata, a ich gra nadaje rytm prezentowanym na żywo projekcjom. Obrazy i dźwięki przenikają się, dopełniają i tworzą jedność. To niepowtarzalna okazja, aby wysłuchać koncertu muzyki elektronicznej pod gwiazdami i uświadomić sobie „muzyczność” nieba i „niebiańskie” pochodzenie muzyki.

Mianem Szkoły Berlińskiej określa się pewien kierunek muzyki elektronicznej, oparty o sekwencyjne, powtarzające się motywy, gdzie podstawą jest swego rodzaju surowość i budowanie sceny muzycznej. Ten rodzaj muzyki wyrósł na gruncie poszukiwań rocka eksperymentalnego z przełomu lat 60-tych i 70-tych ubiegłego wieku, który wyewoluował także w rock progresywny, a niewątpliwym pionierem tamtych lat była pochodząca z Berlina Zachodniego grupa Tangerine Dream. W skład grupy w tamtych czasach wchodził Klaus Schulze, który niedługo potem zaczął solową karierę. Pierwsza połowa lat 70-tych to czas, kiedy muzyka elektroniczna zaczęła przenikać do kultury masowej stając się pełnoprawnym gatunkiem, a sam nurt zwany „Berlińską Szkołą” stał się jednym z najważniejszych i jest reprezentowany do dziś przez szerokie grono wykonawców.

Podczas spotkania usłyszymy utwory Tangerine Dream, Klausa Schulze oraz współczesnych kontynuatorów tego kierunku ze świata i z Polski.

Czas: piątek, 29 listopada, godzina 18:00
Miejsce: sala projekcyjna OPiOA, al. Piłsudskiego 38
Wstęp: 5 PLN
Rezerwacja: www.planetarium.olsztyn.pl oraz kasa OPiOA

 

Informacje ogólne

Organizator: Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne
Телефон: +48 89 650 04 20
www: http://www.planetarium.olsztyn.pl

Медиа Галерея

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"