Idż do treści
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное


Pokaz specjalny w Planetarium – „Wigilijne Niebo”

Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne zaprasza w niedzielę, 22 grudnia 2019 r., o godz. 14.00 na pokaz specjalny - „Wigilijne Niebo”.

Symbolicznym nawiązaniem do przedstawionej w Ewangeliach Gwiazdy Betlejemskiej jest zwyczaj rozpoczynania wieczerzy Wigilijnej z chwilą pojawienia się na niebie „pierwszej gwiazdki”. Podczas prowadzonego na żywo pokazu nie tylko dowiemy się jaka gwiazda pojawi się na Warmińskim niebie jako pierwsza, zobaczymy też jakie charakterystyczne konstelacje i obiekty będzie można podziwiać w czasie wieczornego spaceru po wieczerzy, albo drogi na Pasterkę.

Istotnym, z historycznego i astronomicznego punktu widzenia, jest wciąż aktualne pytanie o naturę opisywanej Gwiazdy Betlejemskiej. Podczas spotkania organizatorzy spróbują cofnąć nas w czasie i odwzorować niebo sprzed ponad 2 tysięcy lat. Dowiemy się jakie obiekty mogły być drogowskazem dla mędrców, znanym jako Gwiazda Betlejemska.

Pokaz specjalny odbędzie się w niedzielę 22 grudnia o godz. 14:00.

Cena biletu – 5 zł/osoba.

Organizatorzy zapraszają wszystkich, bez względu na wiek!

 

Informacje ogólne

Organizator: Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne
Телефон: (+48 89) 650-04-20
www: http://planetarium.olsztyn.pl/

Медиа Галерея

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"