Idż do treści
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное


Środa dla seniora w BWA

BWA Galeria Sztuki w Olsztynie zaprasza na spotkanie z cyklu „Środa dla seniora”, które odbędzie się 19 lutego (środa) o godz. 17:00 w siedzibie galerii – Piłsudskiego 38, Olsztyn. Wykład „Różne oblicza jednego stylu – Secesja” poprowadzi Monika Sadowska (specjalistka ds. wystaw i promocji w BWA).

„Środa dla seniora” to propozycja skierowana do osób starszych, które chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu kultury i sztuki. Program spotkań obejmuje tematyczne prelekcje pogłębione dyskusją z uczestnikami.

Podczas środowego wykładu odkryjemy tajemnice Secesji, nurtu, który zawładną sztuką na 26 lat. Na świecie Art Nouveau, Modernismo, Jugendstil, a w Polsce Secesja. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych stylów sztuki z przełomu XIX i XX wieku, wzbudzający żywe zainteresowanie i wiele emocji. Choć to kierunek przez lata niedoceniany, dziś zachwyca swym urokiem.

Secesja to uosobienie niezwykle żywiołowego rozwój i nagłego schyłku. Miała ona różne oblicza, zawładnęła malarstwem, rzeźbą i architekturą, aż po sztuki użytkowe, nobilitując tym samym rzemiosło. Jej oddziaływanie stale odczuwamy m.in. w towarzyszącej nam architekturze. To okres niezwykle ciekawy, ale i złożony, co odkryjemy podczas najbliższego spotkania.

 

Informacje ogólne

Organizator: BWA Galeria Sztuki w Olsztynie
Телефон: +48 89 527 94 66
www: http://bwa.olsztyn.pl/bwa3/index.php

Медиа Галерея

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"