Idż do treści
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Добавить в избранное


Mistrzostwa Europy w Triathlonie

W dniach 27-29 maja 2022 roku w stolicy Warmii i Mazur odbędą się Mistrzostwa Europy w Triathlonie. Przez ostatnie cztery lata odbywał się tu Puchar Europy i zawody te na stałe wpisały się w kalendarz European Triathlon.

W 2022 r. po raz pierwszy w Polsce odbędą się Mistrzostwa Europy w Triathlonie. O tytuł Mistrza Starego Kontynentu powalczą w Olsztynie zawodnicy Elity, U23, Juniorów, Age-Group, jak również Paratriathloniści. W ostatni weekend maja w Olsztynie, nad jeziorem Ukiel zjawią się najlepsi europejscy triathloniści, którzy będą walczyli o tytuł Mistrza Europy w Triathlonie. Ich zmagania będzie można obserwować już w piątek 27 maja, kiedy to odbędą się wyścigi kwalifikacyjne. W sobotę nie zabraknie emocji podczas startów finałowych. Niedziela stanie pod znakiem rywalizacji w ramach Mistrzostw Europy sztafet mieszanych w kategorii Junior. 

Olsztyn stanie się również areną zmagań paratriathlonistów, którzy będą walczyli o tytuł Mistrzów Europy na dystansie sprinterskim, jak również zawodników Age-Group, którzy z kolei powalczą o medale na dystansie standard w formule bez draftingu. Zarząd Polskiego Związku Triathlonu w najbliższych dniach poda możliwości uzyskania slotów kwalifikacyjnych na Mistrzostwa Europy Age-Group. W majowy weekend odbędzie się również Puchar Polski młodzików i juniorów młodszych na dystansie supersprinterskim, ale też zawody otwarte dla amatorów.

Okazji do obejrzenia i wystartowania w rywalizacji na europejskim poziomie nie można przegapić! Zapraszamy wszystkich do Olsztyna 27-29 maja 2022 roku na Mistrzostwa Europy w Triathlonie. Zapisy na wyścigi otwarte ruszają 17 stycznia na stronie www.triathlonseries.pl, natomiast rejestracja na Mistrzostwa Europy i Puchary Europy będzie prowadzona przez Polski Związek Triathlonu po podaniu kryteriów kwalifikacyjnych.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu na oficjalnym profilu zawodów: https://www.facebook.com/triathlonseriespl 

 

Informacje ogólne

Organizator: Polski Związek Triathlonu, LABOSPORT Polska
www: https://triathlonseries.pl/

Медиа Галерея

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"