Idż do treści
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Добавить в избранное


Wieczory z Uranią - Choroba kosmiczna, uszkodzenia DNA i psychozy - Ignacy Górecki

Wieczory z Uranią - cykl odczytowy w Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym 2021/2022

Zapraszamy na pierwszy, w tym roku kalendarzowym odczyt, 14 stycznia, o godz. 18:00, do Sali Projekcyjnej Olsztyńskiego Planetarium. Naszym i Państwa gościem będzie Ignacy Górecki z Polskiego Towarzystwa Astrobiologicznego, Warszawski Uniwersytet Medyczny, z odczytem zatytułowanym: „Choroba kosmiczna, uszkodzenia DNA i psychozy. O tych i innych wyzwaniach stawianych przed medycyną kosmiczną”.

Lot człowieka w kosmos był niegdyś zadaniem wprost niewyobrażalnym. Dziś co 3 - 6 miesięcy na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) przylatuje nowa załoga, która przeprowadza eksperymenty naukowe i uprawia rośliny na pokładzie.. Loty w przestrzeń kosmiczną stały się niemalże rutyną. Nadchodzi jednak nowa era załogowych lotów kosmicznych. Wydaje się, że tylko kwestią czasu jest, kiedy wrócimy na Księżyc, a nawet sięgniemy dalej, na Marsa.

Ale czy przebywanie w kosmosie jest zupełnie obojętne dla naszego organizmu? Lata badań ludzkiej fizjologii w warunkach pozaziemskich dostarczyły nam wiele informacji na temat negatywnych skutków braku grawitacji czy ekspozycji na promieniowanie kosmiczne. Czy człowiek rzeczywiście jest gotowy na podróż do gwiazd?

 

Cena biletu: 1 zł

Zapraszamy!!!

www.planetarium.olsztyn.pl

 

Informacje ogólne

Organizator: Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne
Телефон: 89 650-04-20
www: http://www.planetarium.olsztyn.pl
Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"