Idż do treści
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Добавить в избранное


Trochę wcześniej wstawać, trochę więcej pracować, odziedziczyć coś...

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza do odwiedzenia wyjątkowej instalacji w formie oryginalnego escape roomu! Tym razem zamiast z zamkniętego pomieszczenia będziemy starali się wydostać... z biedy.

„Trochę wcześniej wstawać, trochę więcej pracować, odziedziczyć coś..." to śmiała próba połączenia ciekawej, intrygującej zabawy z refleksją nad poważnymi kwestiami społecznymi.
Czy niedostatek AD 2023 nadal ma twarz żebraka na ulicy lub wiejskiego dziecka z przysłowiową suchą kromką chleba?
A może - sprawniej niż byśmy sobie życzyli - wkroczyliśmy już na pełnej prędkości w objęcia zjawiska „biednych pracujących"? W którym problem nerwowego wiązania końca z końcem dotyczy pospołu niewyedukowanych „nizin" społecznych, ale i mieszkańców miast z wyższym wykształceniem?
Internet jest oczywiście pełen „dobrych rad" na temat tego, jak dojść do pieniędzy i wydobyć się z niedostatku. Kto wie, być może rzeczywiście rację mają dziarscy pretorianie gospodarki neoliberalnej oraz szalikowcy darwinizmu społecznego, postulujący kowalstwo własnego losu i głoszący, że „chcieć, to móc".
I być może rzeczywiście wystarczy „trochę wcześniej wstawać, trochę więcej pracować, odziedziczyć coś..."
A może jednak protekcjonalne traktowanie niedostatku i sugerowanie indywidualnej winy czy odpowiedzialności osób biednych jest mocnym niedopowiedzeniem i cokolwiek krzywdzącym uproszczeniem?
Polska bieda wydaje nam się poważnym problemem natury systemowej, niedającym się łatwo spłaszczyć do kwestii zaangażowania jednostek. Dlatego proponujemy Wam udział w interaktywnym eksperymencie, którego celem jest konfrontacja potocznych przekonań odnośnie bycia biednym - z faktycznym krajobrazem rodzimego niedostatku. W naszej symulacji wylosowany scenariusz świata zastanego stanie się punktem wyjścia do pokierowania swoimi dalszymi losami; do prób wydostania się - niczym z gospodarczego escape roomu - z pozornie (?) beznadziejnych okoliczności dławiącej biedy.
Czy w Polsce walka z niedostatkiem jest możliwa? Czy postawieni w sytuacji ubóstwa dalibyśmy radę wydobyć się z biedy?
Przyjdź, wylosuj scenariusz i weź udział w eksperymencie!

Trochę wcześniej wstawać, trochę więcej pracować, odziedziczyć coś...
18-19 listopada (so-nd) / godz. 12:00–20:00
Spichlerz, ul. Piastowska 13
Wstęp wolny

 

Informacje ogólne

Organizator: MOK Olsztyn
www: https://www.mok.olsztyn.pl/
Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"