Idż do treści
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Добавить в избранное


Niewinność

Muzyczny spektakl dyplomowy słuchaczy Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka działającego przy Teatrze Jaracza w Olsztynie.

Przeplatana piosenkami campowa fantazja na motywach feministycznych. Siedem dziewczyn siedzi w więzieniu za niewinność. Postanawiają stamtąd uciec, bo to przecież nie jest ich miejsce. Kiedy pomocy odmawia dyżurny Romeo, za każdym razem przychodzący na widzenie do innej, decydują się przechytrzyć surowego Strażnika.

To opowieść o tłumionych przez patriarchat uczuciach. Kobiety przyuczane są do tego, żeby nie wyrażać gniewu, mężczyzn zaś od małego uczy się, by nie odsłaniali tzw. miękkiego podbrzusza. Narzucony w ten sposób rygor skazuje wszystkich na życie w więzieniu. Ale można się z niego uwolnić. Trzeba tylko – tylko i aż – pozbyć się wmówionego poczucia winy. (I wstydu.)

W spektaklu zostaną wykorzystane utwory takich wykonawców jak: Maanam, Dr Misio, Katarzyna Nosowska, Mery Spolsky, Maria Peszek, Republika, Latające Pięści, Billie Eilish, Renata Przemyk.

SCENA U SEWRUKA

Spektakl dyplomowy uczniów III roku Policealnego Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka

Tekst: Przemysław Pilarski

Reżyseria: Jerzy Jan Połoński

Opracowanie muzyczne: Marcin Partyka

Choreografia: Jarosław Staniek

 

Informacje ogólne

Organizator: Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie
Телефон: +48 89 527 59 59
www: https://teatr.olsztyn.pl/

Медиа Галерея

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"