Idż do treści
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Добавить в избранное


Recital organowy

W programie kompozycje
J.S. Bacha, J.L. Krebsa, J. Clarke’a, F. Liszta, J.G. Rheinbergera, M. Surzyńskiego, S.C. Lopeza,
dawna muzyka polska oraz improwizacje.
Jagienka Perlikiewicz-Kass – prowadzenie koncertu
Marek Stefański – organy
Wirtuoz organów, pedagog i animator życia muzycznego. Należy do grona najbardziej aktywnych artystycznie polskich organistów, również na arenie międzynarodowej.
I nagroda w ramach European Forum d’Art Sacre) otworzyły mu drogę do udziału w większości polskich i zagranicznych festiwali muzyki organowej. Od 1996 roku współpracuje z Bazyliką Mariacką w Krakowie (do 2007 roku był etatowym organistą). Od 1999 roku pracuje w Katedrze Organów Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, obecnie na stanowisku adiunkta.
W 2013 roku na podstawie rozprawy naukowej oraz monografii płytowej poświęconej muzyce organowej kompozytorów krakowskich drugiej połowy XX wieku, uzyskał w Akademii Muzycznej w Krakowie tytuł doktora habilitowanego.
Koncertuje na całym świecie. Regularnie zapraszany jest na koncerty do Rosji, gdzie stał się jednym z najbardziej znanych zagranicznych organistów. Jest zasłużonym propagatorem polskiej muzyki organowej, szczególnie XX wieku, którą wykonuje równolegle ze sztuką improwizacji organowej. Jego udziałem stały się prawykonania utworów współczesnych polskich kompozytorów oraz polskie prawykonania dzieł kompozytorów francuskich. Dokonał licznych nagrań dla Polskiego Radia, Telewizji Polskiej oraz rozgłośni zagranicznych.

 

Informacje ogólne

Organizator: Filharmonia Warmińsko-Mazurska
Телефон: 89 527 51 75
www: https://bilety.filharmonia.olsztyn.pl/numerowane.html?id=1272
Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"