Idż do treści
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Добавить в избранное


WYSTAWA: Paweł Dutkiewicz "Sunrise / Wschód słońca"

Otwarcie: 10 maja (piątek), godz. 18:00

10 maja – 9 czerwca 2024 | sala główna

 

Wszystkie moje obrazy powstają w dziennym świetle. W czasie studiów, w pracowni Nowosielskiego, malowałem zwykle aż do zupełnego zmierzchu. Pewnego dnia, kolega z pracowni wszedł do sali, w której malowałem i ze zdziwieniem zapytał: "Czy ty jeszcze coś widzisz czy tylko wiesz co malujesz ?". Postrzeganie zestawień barwnych o zmierzchu, jak i o wschodzie słońca jest bardzo ciekawe. Właściwe postrzeganie oraz znajomość własnego warsztatu, a także świadomość powodu, dla którego się maluje, wydają mi się najważniejsze. Cały czas maluję właściwie "to samo", co dla mnie jest bardzo interesujące, ponieważ - wbrew powszechnej opinii - tylko wówczas można odkryć coś nowego, zaskakującego. Odkrywa się za każdym razem pewną tajemnicę o człowieku, o jego wrażliwości, emocjach, o możliwościach poznania umysłu. Z jednej strony jest to coś bardzo osobistego, a jednocześnie uniwersalnego, dotyczącego wszystkich. Jerzy Nowosielski patrząc na moje prace, powiedział jednego dnia: "jest to nowy rodzaj abstrakcji, o podłożu metafizycznym".  / Paweł Dutkiewicz

 

Paweł Dutkiewicz studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w latach 1987-1992. Dyplom z wyróżnieniem z malarstwa uzyskał w pracowni prof. Jerzego Nowosielskiego, a także nagrodę Ministra Kultury i Sztuki. Od tamtej pory brał udział w wystawach, m.in. w Zachęcie - Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie, Pałacu Sztuki w Krakowie, BWA w Lublinie, Bielsku Białej, Słupsku, Olsztynie, w fabryce Schindlera w Krakowie, w Galerii IMO w Starym Sączu. Organizował wystawy indywidualne malarstwa, obiektów przestrzennych i akcje malarskie w Galerii Krzysztofory w Krakowie, Galerii Foksal w Warszawie, w Cricotece w Krakowie, w Instytucie Kultury Polskiej w Berlinie, w Galerii Otwarta Pracownia w Krakowie oraz w Galerii Anya Tish w Houston. W 2013 roku obronił doktorat z malarstwa na ASP w Krakowie pt. „Malarstwo w przestrzeni". Na zaproszenie pani dr. Bożeny Kowalskiej brał udział w wystawach poplenerowych abstrakcjonistów europejskich. Mieszka i pracuje w Krakowie.

 

Informacje ogólne

Organizator: Galeria Sztuki BWA w Olsztynie
Cena: От 1zł do 10zł
Телефон: 48 89 533 51 08
www: http://www.bwa.olsztyn.pl

Медиа Галерея

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"